3 Haziran 2010 Perşembe

İsrail Haritası/İsrail MallarıPril, en çok tercih ettiğim bulaşık deterjanı markalarındandır.Ancak İsrail malı olması nedeni ile Pril kullanımına son vermiş bulunmaktayım.İsrail mallarının listesini kontrol ediyorum ediyorum "yahu adamlar heryeri kapmışlar" diyorum.Hiç içmediğim hatta sevmediğim ama arkadaşlarımın çok sevdiği Nescafe'nin ve süte arada bir karıştırdığım nesquik bile israil malıymış.Bunların tüketimini bırakmak zor iş vesselam.Omo, Ariel deterjanları da onlarınmış.Annem ile oturduk çamaşırları hangi deterjan ile yıkayacağımızı düşünüyoruz.

Bu arada MAC kozmetik ürünleri de israil malıymış.Beko , arçelik de aynı şekilde israil malları olarak geçiyor.

Yok ben taktım kullanmayacağım bu markaları da nasıl???Alternatifleri olmalı, evdeki beyaz eşyaların çoğu Beko ve Arçelik.Ne almalı ne yapmalı?Devlet ticari boykota tv kanallarından destek vermiyor ama internet üzerinden ve mahalle aralarında boykot başladı, kiminin de umrunda değil MC Donald İsrail Amcalarını zengin ediyor, Fast food zinciri değil İsrail zinciri gibi bu mallar, kanımıza kadar işlemişler.Dedem nescafe içmezdi "kurukahveci mehmet efendinin türk kahvesini içerdi." ben de ondan içiyorum. :) Nescafenin acı ve kötü bir tadı var.

Dedem MC Donalds' a da gitmezdi, fast food zararlıdır zaten "doktorum" programında izlediniz mi? o tür yemekler midede kurt yapıyor.

Danone zaten yemiyorum, yoğurdumu Sütaştan alıyorum.

Nokia yaya gelince ben zaten 6 yıldır aynı telefonu kullanıyorum.

İntel'in israil malı olmasına üzüldüm ama zaten kullanmıyorum.

x bir internet sitesinde yapılan ankete göre Türkiyede 32.896 kişi İsraille savaşılmasını istemiş.İnsanlar topla, tüfekle savaşmaya ne meraklı.Savaş isteyenlerin acaba kaçı savaş ortamını gördü?Sevdiği insanların yanlarında kanlar içinde kaldığını gördü?

Zalimlerin, zulüm edenlerin ürünlerini değil, verdikleri bilgileri almayı tercih ediyorum.Bilgileriyle akıllı ve zengin oluruz, onların üretimlerini almamakla da ekonomilerini zayıflatarız.İşte savaş..

İSRAİL MALLARI LİSTESİ

Neşe Tuana

4 yorum:

Yeşim dedi ki...

keşki aynı duyarlılığı herkes gösterse o zaman israil ve yandaşları ne kadar ayakta durabilir ki?
ne yazıkki kullandığımız bir çok ürüne el atmış durumdalar tamek ,tat ve hatta aygaz bile onlarınmış şimdi kullandığım bir çok şeye yeni alternatifler arıyorum bende TÜRK MALI deterjan olarak bingo kullanıcam artık :)
herşeyin bir alternatifi vardır mutlaka...
sevgiler...

uğurböceği dedi ki...

bu saate uzun yazamayacağım ama aynen katılıyorum

Unknown dedi ki...

nokia finladia mali, israil degilki.

Neşetuana dedi ki...

lezzete dair ne varsa; haklısınız, mutlaka alternatifler bulunur.

uğurböceği;teşekkür ederim.

kalinka; Nokia, yandaş firma olduğu için israil mallları listesinde adı geçiyor.

muhasebe programları - indir - ilan ver