14 Haziran 2010 Pazartesi

Facebookta Arkadaş Listesini Gizleme

Facebook da  arkadaş listesini gizlemek çoğu insanın beceremediği bir durum olmasına rağmen, basit adımlarla facebook listenizdeki arkadaş listenizin başkları tarafından görülmemesini sağlayabilirsiniz.

Öncelikle Hesap/Arkadaşlar/Yeni Liste Oluştur dedikten sonra listeye örneğin " engellenenler" adını vererek, arkadaş listenizi görmesini istemediğiniz kişileri "engellenenler" listesine yazarak ekliyorsunuz.

Sonra sırası ile Ayarlar/Gizlilik ayarları/Profil/Arkadaşlar menülerine tıklayarak, açılan menüden " özelleştir" seçeneğine tıklıyoruz.Açılan pencerede "Bunu kimler görebilir" seçeneğinde "sadece arkadaşlar" sekmesini tıklayarak devam ediyoruz. Ağlar kısımında ise ağlarımın hiçbirini seçerek devam ediyoruz. Son olarak da en alt kısımda bu kişiler dışında yazan yerin altında bulunan kutuya daha önceden belirlediğiniz listenin adını yazıyorsunuz.

Neşe Tuana

2 yorum:

Teknojest dedi ki...

Oluşturduğum listedeki insanların paylaşımlarını görmek istiyorum.Mesela arkadaşlar adında liste oluşturdum ve o listeye tıklatıp sadece ordaki kişilerin paylaşıımlarını göstermesi gerek ama yok.Oysaki Twitter da böyle bir şey var.Facebook da bir türlü bulamadım.Sanırım böyle bir şey de yok.

Neşetuana dedi ki...

ehl-i blog; evet, facebookta böyle bir özellik mevcut değil.Sanırım güncellemelerde bunu dikkate alırlar.

muhasebe programları - indir - ilan ver