10 Mayıs 2010 Pazartesi

Ucuz Göz Farı


Cumartesi günü, 5m Migrosta bulunan, bütün kozmetik markalarını ziyaret ederek, mavi tonlarda far aradım.Hiç birini beğenemedim.Aynı zamanda gördüğüm, yüzü çok boyalı tezgahtarlar yüzünden mide spazmı geçirdim.Tamam sürüp sürüştürsünler, kozmetik ürünlerin tanıtımını yapıyorlar da, boya kutusuna girip çıkmış gibi yüzlerinin her tarafının boya olması çok kötü bir görüntü veriyor.(Tabii bana göre)

Baktığım renkler,ya çok koyu yada abartılı pırıldayan renklerdi.En son Tekin Acar kozmetikte beğendiğim bir renk oldu. Minik bir kutuda 44 TL ye satılıyordu.Ama onun da rengi içime sinmedi.Zaten bir göz farına 44 TL veremem :D

Sonra ümitsizce başka alışveriş merkezlerini gezerken, istediğim mavi tonlarında olan, fotoğraftaki farı  2 TL ye aldım.Şaka gibi.Hem ucuz hem kaliteli.

Marka takıntım yok.Zaten birşeyi ben beğeniyorsam, onu marka şeylerden daha güzel olacak bir hale getiririm/getirebiliriz. 

nesetuana

8 yorum:

Asli :) dedi ki...

Ama kozmetik ürünlerini bilinçsizce kullanmak kötüdür. :( Üstelik onlarda kimyasalın daha fazla olduğu düşünülürse...

Neşetuana dedi ki...

Evet, ben sürekli kullandığım için sorun olmuyor.:)

Atolyekedi dedi ki...

Kesinlikle katılıyorum. Bende aynı farın pembe ve kahve tonlarında olanı var, kullanıyorum ve gayet memnunum. Marka olupta alerji yapan maskaralar oluyor ( bana o denk gelmişti) onun içinde markayı hiiiç önemsemem neyi beyeniyorsam alırım kullanırım beğenmezsem atarım diyorum ama daha rahatsız eden, dokunan vs attığım bir şey denk gelmedi

Neşetuana dedi ki...

Atolyekedi; benimde birkaç marka rimelim alerji yaptı.-Hepsi değil ama- galiba bazı ucuz makyaj ürünleri markalılardan daha kaliteli oluyor.

FashionDesignbyCnS {Cns'design by Cansu} dedi ki...

illa pahalılar kaliteli olmuyor ki.. güle güle kullan tatlım

Neşetuana dedi ki...

My Makeup Story; haklısınız, çok teşekkür ederim.

cecilia dedi ki...

katılıyorumm gülee güle kullan swatcha bakılırsa gerçekten pigmenti iyimiş :)

Neşetuana dedi ki...

cecilia; teşekkür ederim:)Evet, birkaç gündür kullanıyorum, bu fiyata göre çok kaliteliymiş.

muhasebe programları - indir - ilan ver