17 Mayıs 2010 Pazartesi

Saçımı Nasıl KestirsemHafta sonu saç kestirmeye herzamanki kuaförüme gittim.Saç kesimi ciddi iş, öyle tanımadığınız bir kuaföre giderseniz saçınız güzel olsa bile tereddütte kalırsınız.

Saçımı her zaman kesen kuaförüm bir yere gitmişti.Ben de ;
-Olsun, gelene kadar beklerim dedim.
Oturdum beklemeye koyuldum bir yandan da saç kestirenlere gözlerimi diktim, kim güzel kesiyor diye bakıyorum.
Sonra kuaförün sahibi geldi, sohbet ettik;
-Diğer arkadaş usta, beklemeyin  isterseniz o kessin dedi.
- Tamam, dedim.

Ve saçım, sadece kırıkları alınarak çok güzel bir şekilde kesildi.
Fön çekilecekken, her zamanki gibi çantamda getirdiğim fön tarağımı, çıkardım onunla da fönü çektiler.Ben fön ihtiyacım olduğunda mutlaka kuaföre kendi  tarağımla giderim.Çünkü bir tarak yüzlerce kişinin saçına değiyor.Dolayısı ile yüzlerce mikroorganizma ve virüs tarağın içinde toplanıyor.Zaten hormonlardan dolayı gıdalardan yeterince hastalık kapıyoruz, bari bunlara dikkat edelim değil mi?Sağlıklı bir vucüt için küçük gibi görünen büyük ayrıntıları gözden kaçırmamak gerek.

Saçımı erkek bir kuaför kesti.Bayanlar pek güzel kesmiyorlar.Bir de ne zaman bir bayan kuaföre "sadece saçımın ucundan aldıracağım" desem inanılmaz derecede kısaltıyor.Bu yüzden güvenmiyorum bayan kuaförlere :D ,fön çekiminde de iyi değilller.Kuaförlük mesleğinde baylar daha yetenekli galiba.

Kısa saçtan pek hoşlanmıyorum, sanki bir bayanı gösteren saçları gibi.Ama kısacık saçlı olmanın da rahatlığı vardır.Saçını şekle sokmak 2 dakikada olur.

Bu yaz moda olan kesimler, küt ve katlı saç kesimleri.Saç rengi olarak da kahve tonlar çok tercih ediliyormuş.Aslında kahve tonlar rengi solmayan tek boya renkledir.

Çok uzun ve ince telli saçlara sahip iseniz, kahkülden başlayarak uzun katlı bir kesim ile saçlarınıza havalı ve dolgun bir görünüm verebilirsiniz.

Kıvırcık saçlıysanız, katlı kesimleri tercih etmemelisiniz.Bonus gibi oluyor, benim ki gibi :)

Neşe Tuana

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver