10 Mayıs 2010 Pazartesi

Saç Dökülmesini ÖnlemekBenim yorgan gibi saçlarım var.Yorgan gibi tabirinden kastım; çok uzun ve uçları bukleli.Kışın beni soğuktan iyi koruyor diyebilirim.Yaz mevsimlerinde ise, tepeden çin topuzu yapıyorum.

Son 1 aydır , yükseklisans ve diğer sınavlarımın üstüste gelmesinden ötürü farkında olmadan aşırı strese kapılmıştım.Belki sizlerde de vardır.Streslisiniz, ama gününüz mutlu geçiyor,  farkında değilsiniz.Yine de içinizde sıkıntı birikiyor.İşte buna gizli stres diyebiliriz.Ve saçların dökülmesine sebep oluyor.1 aydır saçlarımda dökülmeyi keşfedince hemen birşeyler yapmalıyım dedim.Bioksin, bioderm gibi şampuanları kullandım ama hiçbir faydasını görmedim.Anladım ki, önce farketmediğim stresten kurtulmalıyım.Her gün düzenli olarak, bol ağaçlı bir yerde yarım saat yürüyüş yaptım.Şampuan olarak da Clear/Kuru ve Yıpranmış saçlar için olanını kullandım.Bunu da bana alman bir arkadaşım tavsiye etti :) Halbuki şampuanın saç dökülmeyi engelleyici bir özelliği üzerinde yazmıyor.Galiba birazda kişilere göre değişiyor.Yine de saç dökülme sorununuz varsa Clear şampuanı denemelisiniz.Saçlarınıza hacim vererek beslediğini göreceksinizdir.

Neşe Tuana

9 yorum:

komançi dedi ki...

ben bu tavsiyeyi not ediyim :)

Neşetuana dedi ki...

komançi; belki birgün işinize yarar:)

komançi dedi ki...

çok zamanım kalmadı. en kısa zamanda yarasa iyi olur :))

Neşetuana dedi ki...

acil bir durumsa, tatlı badem yağı da kullanabilirsiniz.

komançi dedi ki...

bunuda acil notlarının arasına alıyım :) teşekkür ederim.

Newbahar dedi ki...

Şu dökülme işine el atmasaydım bir kaç yıl sonra kel bir kadın olacaktım. Sıkıntı, stres, dengesiz beslenme, saç boyaları dökülmelerde önemli etken.
Benim tavsiyem BLUE OCEAN Isırgan Yağlı Şampuan ve badem yağı.
Dökülmeyi önlemekle beraber saçta çıkartıyor. Kınayıda tavsiye ediyorum, dökülmeye kesin çözüm ve daha gür, daha parlak saçlar.
Saçları acayip besliyor.

Neşetuana dedi ki...

komançi;rica ederim.

Newbahar; onları da denemek gerek..

A-H dedi ki...

bende de ayni sorun var, stres bir turlu bitmediginden dokulmede ancak yavasliyor :(
birkac kisi kerastase aminexil tavsiye etti herhangi bir fikri olan varmi? yada tavsiyesi olan?

Neşetuana dedi ki...

Sevgili A-H;Bana öyle geliyor ki şampuan, krem türü şeylere pek güven olmuyor.Öncelikle stresten kurtulmalıyız, sonra düzenli spor sonra da meyve ve sebze ağırlıklı beslenmek saç dökülmesini azaltıyor.Onun dışında bitkisel yağlarda (tatlı badem yağı, yılan yağı,ısırgan otu yağı) yardımcı destek olarak kullanılabilir.

muhasebe programları - indir - ilan ver