12 Mayıs 2010 Çarşamba

Pensilvanya Fethullah Gülen


Pensilvanya, adını CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın beklenilen istifası üzerine duyduğumuz, ABD nin doğu eyaletlerinden biridir.

Fethullah Gülen, 1999 yılından beri Pensilvanya'da yaşamaktadır.Deniz Baykal, Fethullah Gülen'den gelen geçmiş olsun msjının ,samimiyetine güvendiğini açıklarken, " Pensilvanyadan gelen iyi dileklere, bütün kalbimle inanıyorum"  diyerek,  Fethullah Gülen'in ismini zikretmeden,  kendisine teşekkür etmiştir.

Ne seks kaseti skandalı ne Baykal'ın istifası, bu cümle kadar aklımda yer edinmemiştir. Madem birisine teşekkür edecek kadar değer veriyorsun adını da söylemek çok zor olmasa gerek..

Neşe Tuana

6 yorum:

komançi dedi ki...

tuvalete lavabo denmesi gibi tabirini anlayamadım ? bir anlam degişmesinimi kastettiniz? örnek vermek için başka bir benzetme olamazmıydı. yoksa tesadüfenmi verdiniz bu örneği. gerçekten merak ettim.

Neşetuana dedi ki...

Komançi; onu ekşi sözlükte okudum.Alıntıdır diye yazdım sanmıştım, atlamışım.

Yani aslında kötü ve iyi anlamı var.Kötüsü hakarettir onu düşünmedim bile, iyi olanı gerçekten adını belirtmesi gerektiğidir.

komançi dedi ki...

tuana açıklaman için teşekkür ederim.

Neşetuana dedi ki...

ben teşekkür ederim.

Adsız dedi ki...

Atatürk'ün kurduğu CHP ne hallerde...Fethullah Gülen karşıtı Baykal,giderken samimiyete inanıyor :) . Alevileri de kaybettikten sonra CHP nin barajı aşamama riskinin bile olabileceğini düşünüyorum.Bu olayda tuzu biberi oldu.Makaleniz için teşekkürler hocam.

Neşetuana dedi ki...

Muratoloji; okuduğunuz için ben teşekkür ederim.

muhasebe programları - indir - ilan ver