21 Mayıs 2010 Cuma

Okul Kıyafetleri Seneye Serbest Olacak


Öğrenciler, seneye okul kıyafetleri yerine sivil kıyafetler ile okullarına gideceklermiş.Haberi duyduğumdan beri,  çok üzülüyorum.Çünkü, okul hayatında çocuklar arasında sınıf farkı oluşacak, kimi markalı kıyafetlerle okula gelirken, kimi hergün aynı kıyafeti giyerek okula gelecek.

" Belki benim çocuğumun, giyecek çok kıyafeti yok?Belki durumum iyi değil?Hergün farklı kıyafet giydirecek maddi imkana sahip değilim?" diyen anne ve babalar mutlaka olacaktır.

Eminim bu uygulama ile, çocuklar arasında bir yarış başlayacak ve küçük yaşlardan itibaren birbirlerini giydikleri ile sınıflandırmaya başlayacaklar.Ne yazık..


Neşe Tuana

7 yorum:

ayse dedi ki...

Ben de çok üzüldüm, kimisi ezilecek kimisi de küçük yaşta çevresinden-arkadaşlarından etkilenerek züppeleşicek.. Bu kanunu çıkaracak bi ülkenin ya çok gelişmiş olması ya da aşırı tüketim toplumu olmayan bir ülke olması gerekiyor. Pantolon serbestliği iyidi de bundaki amaç nedir anlamış değilim..

BLOOM dedi ki...

canım görüşlerine aynen katılıyorum.bence de forma öğrencilerde bir disiplin, bir aidiyet duygusu oluşturmadı açısından çok önemliydi.önemliydi diyorym çünkü şu an forma giyilen hiç bir okulda, özellikle liselerde bu kurala uyulmuyor.herkes dileğince formayı modifiye ediyor hatta o kadar ki aynı okula giden 2 öğrencinin hiç bir ortak özelliği olmayabiliyor.kız-erkek farkı yok hepsi böyle.o yüzden bence zaten yanlış giden bir şeyi sadece resmileştirdiler.halbuki tam tersiolmalıydı.

SeViL ( sevdalitatlar ) dedi ki...

Bu uygulama egreti durdu beynım de..
Okul lu okul yapan formalar değilmidir ki !
Ayrıca sizin de dediğiniz gibi öğrenciler arasında ayrım oluşacak..
Tuhaf ! Kıyafete el atılacagına eğitim sistemındekı çarpıklıklara el atılsa daha isabetli olurdu..

Neşetuana dedi ki...

mutluysamnehoş; ben de anlayamadım..

BLOOM;Haklısınız zaten formayı bile farklılaştırmışlardı.

Sevil; Evet, eğitim sisteminde bu kadar eksiklik varken bununla uğraşmaları tuhaf..

éLLa Çiça dedi ki...

katiliyorum.. acikcasi ben de kiyafetlerin serbest olmasindan yana degilim. Tamam Avrupa'da da bu böyle ama avrupalilarin neredeyse hepsinin yasam kosullari esit. ama bizde öyle mi kimi yoksul kimi zengin. biri yepyeni marka kiyafetler giyerken belki durumu kötu olan cocuk her gun ayni kiyafet giymek zorunda oldugundan digerleri tarafindan dislanacak. O yuzden okul uniformalari bir nevi esitlik sagliyordu ögrenciler arasinda. degismese iyi olur.

Neşetuana dedi ki...

éLLa ; evet, keşke ülkemizde de yaşam koşulları eşit olsaydı, o zaman iyi bir uygulama olabilirdi..

biyasimadahagirdim dedi ki...

ben de aynı fikirdeyim.. bir de bu kararı alırken sanırım internetten oylama yapmışlar!!! bu nasıl bir mantıktır ! umarım en kısa zamanda bu durumu düzeltirler..

muhasebe programları - indir - ilan ver