7 Mayıs 2010 Cuma

Milletvekili Olmak İçin


Babam ve amcam ile konuşuyoruz, Amcam eski bir siyasetçi.Babamda emekli bankacı..

-Ben siyasete atılsam? diyorum.

Ortamı, uzun süren bir sessizlik kaplıyor.Kimse bu sözden memnun kalmıyor.

Soruma cevap alamayınca;

-Zaten siyaset, bilmeyenlerin eline kalmış, bir de ben ortamı daraltmayayım, zaten yaşım da tutmuyor, diyorum.

Gülümsüyorlar.


RÜYA...

12 kişilik bir sınıftık.Şişman, göbekli ve kel 3 adam, kapıdan girdi.Siyah takım elbise giymişler, güneş olmamasına rağmen, siyah güneş gözlüğü takmışlardı.

Kapıları kitlediler ve;
-"burada rehinsiniz!" dediler.

Benden başka herkes ağlamaya başladı.Saatler geçince, rehineler acıkmaya başladı.Adamlardan biri 2 ekmek getirdi.Ve herkesin ağzına 1 lokma koydu.Arkadaşlarım, lokmayı hemen çiğneyerek yediler, ben lokmayı dilimin altına yerleştirdim, yemedim.12 saat sonra yine 1 ekmek getirip birer lokma herkesin ağzına koydular.Ben o lokmayı da dilimin altına yerleştirdim, yemedim.

Lokmaları dilimin altında saklama sebebim; daha fazla içerde kalırsak açlığa dayanamayabilirdim.Acıkmadığım sürece açgözlülük yapıp ekmeği yememeliydim.

Keza 12 saat geçtikten sonra, hala rehindik ve bir lokma ekmeği de  vermemeye başladılar.Sonra içlerinden biri " kim lokma ekmek istiyor?" dedi.Herkes "ben istiyorum" diye bağırdı.Ben ses çıkarmadığım için, 2 adam birden yanıma yaklaşıp "sen niye istemiyorsun?" dediler.3. adam " -ağzında lokmaları saklamış o, geleceğini düşünerek" dedi.

Diğeri devam etti;

-İşte aradığımız milletvekili bu kız, dedi.

Birden boyut değiştirdim ve TBMM deydim.Mazbatamı aldım.Konuşma yapıyordum ki uyanma vaktim geldi, rüyadan gerçeğe geçiş yaptım...Neşe Tuana

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver