24 Mayıs 2010 Pazartesi

Güncel Haberler


*Siyasette değişimler başladı, ama değişen sadece şahıslar,  zihniyetler aynı..62 yaşına gelmiş adamların hala içerisinde hırs barındırmasını anlamıyorum.Yada sadece bana garip geliyor.Belli bir yaştan sonra siyaset insanlara yasaklanmalı.Yoksa her sene biri çıkıp "beni seçerseniz her eve bir maaş vereceğim" der.Şaka gibi.."Yoksul aileye ayda 600 TL, her eve bir sigortalı!" demeye başladılar.Kim inanır bunlara?Ülkenin iş alanlarını genişletseniz her eve bedava para vermenize gerek kalmazdı.Balık yemeyi değil tutmayı öğretseniz?


*İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in eski gelini York Düşesi Sarah Ferguson da gizli kameraya rüşvet alırken yakalanmış, gözünü toprak doyursun.

*Yaz mevsimi başlangıçları depresyon ayıdır.Sürekli hayatınızda birşeyler değişir yenilenir, dikkat edin yaz mevsilerinde sürekli karar değiştirdiğinizi göreceksiniz.

*-Nasıl savaşırsın? dedi.
-Savaşla zekanın alakası yoktur, savaşmak güç ve direnç işidir, savaş planlamak akıl işidir.Ben planlarım, siz halledersiniz dedim
Ne diyeceğini bilemedi.

*Aşk-ı memnu dizisi, sonunda bitiyormuş.Bihter karakterini canlandıran "Beren Saat" e bu rolü hiç yakıştıramıyordum.Ama çok iyi bir oyuncuymuş, uzun süre bihter rolü ile anılacağına eminim.


*Türkiyenin örnek genç çifti ; Arzum Onan, Mehmet Aslantuğ 'dur.Nazar değmesin.

*Okul kıyefetlerinin sivil kıyafete dönüşceğini duyduğumdan beri, okulda somurtarak geziyorum, Çok bozuldum!Çocukların değişik kıyafet giyme yarışına gireceğini bilmek için, uzman olmaya gerek yok.

*Herşeye serbestlik getiren güzel ülkemin okul kapılarından,  bir türban içeriye giremedi.Çok aydınız,  inançlara saygılıyız ama başkalarının inançlarını zorla engellemeye çalışırız.Ben pembe, mor'a, Mavi'ye boyanmış saçımla, diğeri burnundaki küpesiyle, çenesindeki hızma ile üniversite kapısından sallana sallana girer ama diğeri başörtüsü ile giremez.Adaletin bu mu Dünya?


*Bu hafta yine AÖF salon gözetmenliğim var.Sabah yollara düşeceğim.Gelişmiş ülkem, şu sınavları ilçelerde de yapsa ne olurdu?


*İşadamının biri fabrikasında define ararken, kazı alanındaki metan gazından zehirlenerek ölmüş.(haber burada) Allah korusun, içinizdeki hazineyi keşfedin önce, hazine olarak tanımladığımız başka şeyler, insanı sonsuzluğa hazırlıksız bir şekilde götürebiliyormuş.

*Bülent Arınç' ı ölmeden göreceğim, bir köşeye yazdım.


*Televizyon kanallarında reklamı dönen zayıflama hapları var ya onlara güvenip satın alanlar var mı merak ediyorum?Sen ye ye sonra bir hap yutmayla zayıfla, olacak iş mi?Zayıflamanın tek yolu diyet ve spor yapmak.


*Partiler için meydanlarda gezinen insanlara bakınca, sadece kendi çıkarlarının peşinden koşan, aslında Halkı düşünmeyen insan topluluğunu görüyorum, tıpkı ekmek aldığım bakkalın beni yürüyen TL olarak görmesi gibi..


*Ailemize İsrailli bir gelin girdi.Kendi isteği ile müslüman oldu, şimdi Türkiyede yaşayan müslümanları beğenmiyor.Sen kalk museviyi müslüman yap sonra da görev yaptığı üniversiteye girerken başörtüsünü açtır!

*Bir araştırma yapılsa, Dünyada en çok kıskanç erkeğin Türkiyede olduğu görülür.Batılılar işi aşmış, eşlerini, kız arkadaşlarını hiç kıskanmıyorlar, resmen "ne isterse yapsın umrumda değil" havasındalar.Arapların eşleri zaten kara çarşaf giydiğinden kıskanmalarına gerek yok.Türklerde ise ne ararsan var.Türk erkeği, sert ve kıskançtır.Ama çağın gençleri pek bir medeni(!) olmaya başlamış..

*Hala darbeleri destekleyen akılsız insanlar var.Yıl 2010..

*Tırnak yemek,  psikolojik bir hastalıkmış.Birkaç öğrencimde tespit ettim.Uzman bir arkadaşımdan yardım aldım.Çocuğun veya yetişkinlerin tırnak yemesindeki asıl sebep,  kendine güvensizlik duygularıdır.Çocuğun anne ve baba tarafından korkutularak yetiştirilmesi,  tırnak yeme nedenlerinden birisidir."Çocuğu terbiye için korkutacağım" derken, dengeyi iyi ayarlamak gerek.


Neşe Tuana

5 yorum:

komançi dedi ki...

çok güzel tespitler
hepsine de katılıyorum tırnak meselesi ara ara bende de oluyor ya :(

Neşetuana dedi ki...

acı oje deneyebilirsiniz:)

April dedi ki...

Canım ne yazık ki çoğuna katılamadım görüşlerinin...:)
ama uzun uzun sebeplerini anlatmaya üşendim...
başka bir yoruma kısmet :)

komançi dedi ki...

ojemi :)) bir erkek olarak oje hoş karşılanmaz çevrem açısından :))

Neşetuana dedi ki...

April; zaten bunlar benim kişisel düşüncelerim, herkes farklı düşünecektir muhakkak :)

Komançi; anlamazlar belki :)

muhasebe programları - indir - ilan ver