8 Mayıs 2010 Cumartesi

En İyi Rimel


Rimel ve Maskara göz makyajının vazgeçilmezidir.Göz makyajını yaptıktan sonra rimeli sürmezsek yapılan makyaj hiç estetik görünmez.(buradaki resmi göremeyebilirsiniz)


Yukarıdaki fotoğraflarda sık kullandığım rimeller görünüyor.Charme, haricindeki diğer 3 rimel su geçirmez oldukları için makyajı temizlerken dikkat etmez isem, kirpiklerimin kırılmasına sebep oluyor.Bu yüzden waterproof (su geçirmez) rimel veya mascaraları sevmiyorum.

Flormar Turbo Boast; uzun kirpikli göz yapıları için kullanılabilir, kısa kirpiklerde kullanılması tercih edilmiyor çünkü kirpikleri tek tek ayırıyor.Ancak hacimli kirpiklerde kullanılıyor. Waterproof olması nedeni ile makyaj temizleme sütü kullanılmazsa kirpikleri kırabiliyor.Fiyatı ; 4.5 TL civarında.

Avon PerfeCt Wear; Hassas, sürekli sulanan, kızaran gözler için ideal bir rimel.Kirpikleri kalınlaştırıcı etkisi var.Fiyatı; 12.50 TL. Waterproof olduğu için çıkarılması zor oluyor.

Charme; bu maskarayı 2 yıl önce Afrika gezimde 2 tl ye almıştım :D 2 yıldır kullanıyorum hala bitmedi.Gözlerimi hiç rahatsız etmiyor.Marka diye aldığım rimel ve maskaralardan daha kaliteli, çantamdan hiç ayırmıyorum.

Miss Sporty; de su geçirmeyen rimellerden.Yaz günleri için rahatlıkla kullanılabilir.Kanadadan bir arkadaşım hediye olarak getirmişti.Türkiyede Miss Sporty ürünlerinin satışı zannedersem yok, ama çok geniş bir ürün yelpazesine sahip.

Alix Avien de marka rimellerin  de iyi olduğunu söylenebilir ancak uzun ömürlü değiller. 

Sonuç olarak; ekonomik aynı zamanda kirpiklerinizi dolgun gösteren bir rimel almak isterseniz, Avon ve Flormar rimelleri sizin için en güzel seçimdir.

Nivea ve MaxFactor'un rimellerini de tavsiye edebiliriz.


Neşe Tuana

4 yorum:

Mine Aydoğmuş/EŞREFOĞLU RUMİ İMAM HATİP ORTAOKULU dedi ki...

Ben de Maybelline Colossalcıyım:)

Adsız dedi ki...

avonun bu zamana kadar kullandığım sadece 2 tane zamanla topaklaşmayan rimeli var onlar da spectra lash ve super shock. super shock da akmıyor aslında hatta bugün o kadar ağladım bana mısın demedi (:p tavsiyemdir ikisi de.

Atolyekedi dedi ki...

Ay çok özür dilerim rimellere bakamadım. Maşşallah nazar değmesin gözleriniz çok güzeller

Neşetuana dedi ki...

Minder; maybeline nın da rimelleri çok iyi galiba.

Medusa; Ağlamayın, gülelim her daim:)o halde super shock'u denemek lazım:D

atolyekedi; teşekkür ederim öğretmenim.:)

muhasebe programları - indir - ilan ver