21 Mayıs 2010 Cuma

Arzular Şelale


 

Üniversite 1. sınıfta (çömlük dönemlerimizde :D) sanatçıların geldiği bütün özel konser ve tiyatrolara katılırdık.O zamanlar "Ekmek Teknesi" diye ünlü bir dizi vardı.Duydum ki dizi oyuncularından " Ahmet Yenilmez" de küçük bir tiyatrosunu sergilemek için belediyenin düzenlemiş olduğu etkinliğe gelecekti.Geceleyin, arkadaş grubumuzla kendisini izlemek için,  belediye tiyatro salonuna gittik.En ön sıraya oturduk.Ahmet Yenilmez tiyatro boyu yüzüme baktı.Çok şaşırdım.Sunumu bittikten sonra, arkadaşlarla yanına gittik.Ben soracaktım ki, o ;

-Sen bizim Esin'e ne kadar çok benziyorsun, başkaları da söylüyor mu ? dedi.
Sürekli birilerine benzetildiğim ve buna acayip bozulduğum için,Sadece boynumu bükerek ;
-hı hı, dedim.

Ahmet Yenilmez ile fotoğraf çektirerek,  bir süre kendisiyle sohbet ettik.Şipşak çektiğim fotoğrafın arkasına " Arzular Şelale " ve mail adresini yazmıştı.Ne yazıkki onları kaybettim.

Bugün, fotoğrafları karıştırırken tozlu rafların arasından, Ahmet Yenilmez ile çektirdiğimiz toplu resimler düşünce aklıma geldi.Unutmamak için yazdım=)Söz uçar, yazı kalır..

Bu arada Arzular Şelale; " İrtibatı Koparmayalım" anlamına geliyormuş.


Neşe Tuana

3 yorum:

♥ .* ღ .*ѕιуαн кєℓєвєк ♥ . ღ .* ♥ dedi ki...

Çok seneler evvel BEyoğlunda ki MUammer Karaca Tiyatrosunda Hizmetli olarak çalışıyordum. Yani tiyatronun temizlikçisiydim.

O aralar Ortaokul dışardan bitirme sınavlarına giriyorum. Bir haber aldım ki Tiyatronun Müdürü değişmiş başka bir müdür gelmiş.

Çok titiz çok sinirli ve çay kolik bir müdür olduğunu söylediler. İrkilmiştim. Müdür odasında ki ceviz ağacından yapılmış büyük mobilya masayı mobilya spreyiyle öyle bir parlatmıştım ki kendi yüzümü görüyordum artık. Saat öğlen olmuştu ve Müdür gelmişti. Şefim bana hemen talimat verdi Bir fincanda çay götür dedi ve asla aksatma dedi.

Elim ayağım titrerye titreye götürdüm çayı kapıyı tıklattım. ''Gir'' dedi.

Açtım ve odaya girdim. Karşımda iri cüsseli çatık kaşlı takım elbiseli, yeni traş olmuş baba yiğit esmer bir adam duruyor.

O adam Ahmet Yenilmez di.
Kendisine çok hizmet ettim ama masasında duran çikolata kutusunda da az çikolata çalıp yemedim yani :) Hayırlı olsun çiçekleri ve çikolataları geliyordu bende her odaya temizlik içiin girsem ikişer üçer çalıp yerdim :)

Sonra ortaokul sınavlarımı bitirmek için bir hafta boyunca okula gitmem gerektiği için izin almam gerekmişti. Karşısında utana sıkıla izin istemiştim. Ve bana dedi ki. Afferim kızım dedi. Git tabi ve bir hafta gelme derslerine çalış ve sınavlarını ver.

Ben yaş kaç olursa olsun okumaktan eğitimeden yanayım. inşallah başarılı olursun dedi. Ama Liseyide bitireceksin bana söz ver dedi. Ve söz verdiğim gibi liseyide dışardan bitirdim.

aylar sonra Tyatrodan ayrıldım Ve Ahmet yenilmez'i Ekmek teknesi dizisinde izlemeye başladım.

Ve çok şaşırmıştım Aaa bu benim müdürm dedim. Bende anısı ve hatırası, hatırı büyük bir insandır.

Yıllar sonra bana bu anımı hatırlattın ya Çok teşekkür ederim.

Sevgilerimle.

đerkenαя dedi ki...

Arzular şelale... :))

Neşetuana dedi ki...

Siyah kelebek; Anınızı paylaştığınız için ben teşekkür ederim, zevkle okudum :)

đerkenαя; Arzular Şelale =)

muhasebe programları - indir - ilan ver