7 Mayıs 2010 Cuma

a 101 marketMahallede her yeri A 101 mağazaları kaplamaya başlayınca, dikkatimi çekti. Bir de açılan her mağazaya bakıyorum, BİM 'in tam karşında açılıyor. Meğersem A 101 mağazalarını, BİM den ayrılan ortaklarından AZİZ ZAPSU açmış. Merak ile a 101'e gittik. İtiraf ediyorum, mağazaya  girene kadar iyi şeyler düşünmüyordum ama çok çeşitli ürünleri görünce, fikrim değişti. Kozmetik, züccaciye, gıda ürünleri ne ararsanız var ve fiyatları da uygun. Kuruşu kuruşuna alışveriş böyle birşey olsa gerek. Şimdilik A 101 den ve ürünlerinden memnun kaldık.

A101 anlamı nedir?

Bu ismi nerden bulduklarına gelince, Aziz Zapsu bir röportajında olayı şöyle anlatıyor;

"A. 101 hiçbir anlama gelmiyor. Ali Taran'a   sürekli 'Bize isim, logo, slogan bul diyoruz' diyoruz, üç-beş gün sonra bir bakıyoruz o İsimleri başkası kullanıyor. Bir gün bana e-posta atmış, Z747, A447 gibi bir şeyler yazıyor. 'Ne diyorsun sen kardeşim' dedim. 'Al sana marka, seç seç beğen, beğenmiyorsan kendin yap. Ama bunların alınmış olma ihtimali yok' dedi. Sonra şirket çalışanlarına sorduk, biri A.101 olsun' dedi, öyle kaldı."


A101 harca harca bitmez marketler zinciri...Herşeyin bir anlamı olacak değil ya...Bana sorarsanız bir market için pek çekici bir isim değil. Sonra alışırsak bilmiyorum..."
 
İsmi ilk önce kulağa garip gelse de ben "a 101 + harca harca bitmez" birleşimine alıştım.Şimdilik 540 mağazası bulunan a 101 gittikçe büyüyecek gibi görünüyor.
 
 Neşe Tuana

2 yorum:

Sibelin Hobi Dünyası ... dedi ki...

Zapsu ha, demek ki ülkemizin güzelliği ve sağlığı için BİM gibi A.101'e de gitmemek lazım...

SeViL ( sevdalitatlar ) dedi ki...

İsim önemli değil bütceye hitabı önemli ...
Marka ile karın doymuyor ne yazık kı..
A.101 Buralarada gelirse incelerim..
:)

muhasebe programları - indir - ilan ver