1 Nisan 2010 Perşembe

Saksıda Meyve Sebze Yetiştirme

Aktarcıları gezerken, dayanamadım yine marul, tere, nane, roka ve semizotu tohumları aldım.Sanki büyük bir bahçem var.:)Toprak sevdamdan bir türlü kurtulamadım.Büyük bir bahçem olana kadar, küçük saksılarda meyve, sebze yetiştirmekten vazgeçmeyeceğim.


Dün sabah haşladığım yumurtaların kabuklarını çöpe atmadım ve ezerek un gibi bir kıvama getirip, maydanozlarımın toprağına karıştırdım.Yumurta kabuklarıyla toprakta vitaminini almış oldu.


Saksıdaki cılız maydanozları gürleşmeleri için,makas yardımı ile aralardan kestim.

 
1 tabak maydanoz topladım.


Mutfakta da cücüklendiğini gördüğüm bir patatesi, uzun zamandır içinde toprak olan boş kovanın içerisine ektim.Bakalım, kovada patates yetiştirebilecekmiyim?


5 yorum:

Unknown dedi ki...

çok şekersin ya marul yetiştiricem diye okur okumaz yüzümdeki gülümsemeyi görmeliydin aslında bizimde ufak bir bahcemiz var soganları ekebilirim bende
senınkının gelişimini merakla bekliycem:)

aydilber dedi ki...

ne kadar hoş bir hovbiniz var...bende çok seviyorum ama malesef beceremiyorum.

Neşetuana dedi ki...

Moda(e)ratorümm :)teşekkür ederim.Soğanda yetiştiriyorum saksıda birde :)Bahçeniz varsa çok güzel olur.Yetiştirmesi çok zevkli oluyor:)Keşke benimde bahçem olsaydı.Marulların gelişimini de paylaşırım.:)

Neşetuana dedi ki...

Aydilber; teşekkürler.aslında zor değil,küçük saksılarda yetiştirebilirsiniz :)

Aynur Yusif dedi ki...

Patates kolay deyil. Siz nasil diyorsuniz bilmiyorum ama bizde dibini götürmek deyirler. Yani bir az vakit geçdikden sonra toprağı boşalt

muhasebe programları - indir - ilan ver