23 Nisan 2010 Cuma

Merhaba Benim Adım Buse


Merhaba, benim adım Buse.
T.Neşe öğretmenim bugün blogunu bana emanet etti.Özel  .............Koleji 3-E sınıfı öğrencisiyim.En sevdiğim dersler Türkçe ve İngilizce.

Benim yeni bir kardeşim oldu, geceleri annemi ve babamı hiç uyutmuyor.Hep ağlıyor.Ama ben onu çok seviyorum.Onun adı da Berk.Benim gözlerim yeşil, anneme benziyormuşum.Babam bana hep " annesinin güzelliğini almış benim prensesim" diyor.Kardeşim berk babama benziyormuş.Kardeşim çok güzel kokuyor biliyormusunuz?Süt kokusu var onda.Çok seviyorum kardeşimi.anneme ve babama onu dünyaya getirdikleri için çok teşekkür ediyorum.Kardeşim yokken canım çok sıkılırdı şimdi ona bakarak zaman geçiriyoruz.Babam;"- Berk büyüyünce ona da senin bisikletinden alırız, beraber gezersiniz Prensesim " dedi.Ben çok sevindim.Kardeşim büyüyünce kokusu değişir mi?Ben değişmesini istemiyorum.Böyle süt koksun hep.

Biliyormusunuz kardeşimi ziyarete gelince öpmelerine çok kızıyorum.Çünkü annemle kardeşimi doktora götürdüğümüzde "insanlar öpmesine izin vermeyin hassas şimdi" demişti.Bunu duyduktan sonra kimsenin kardeşimi öpmesine izin vermiyorum.Biraz büyüsün öyle öpün diyorum.

Bugün babamda tatildeydi.Bize süpriz yapmış yaşpasta almıştı.Kardeşim pastayı yiyemedi ama annem yedi.Annem yiyince kardeşimde yemiş gibi olurmuş, annemin sütü ile yemiş oluyormuş.

Benim adımı annem ve babam koymuş.Öğretmenim buse'nin farsçada "öpmek" anlamına geldiğini söyledi.Babam " güzel kızlara buse denir" der hep.

Bizim sınıfta en yakın arkadaşım ilayda.İlayda çok güzel keman çalıyor.Annesini ve babasını küçükken kaybetmiş.O da berk gibi benim kardeşim.Annem ve babam onu çok seviyorlar.İlayda sınıfımızın en başarılı öğrencisi.Uzun sarı saçları var.

Diğer arkadaşlarımda çok iyi.Birbirimizi hiç üzmeyiz.Öğretmenlerimizi çok severiz.Sınıfın en yaramazı aslında benim.Ama öğretmenlerimi üzmüyorum.

23 nisanda bütün çocuklarının yüzlerinin gülmesini istiyorum.Öğretmenlerimin ve bizi yetiştiren ailelerimizin ellerinden öpüyorum.

Bu yazıyı ben  yazdım annem düzenledi çünkü ben imla hatası yapabilirim.Büyüyünce doktor olup hastaları iyleştirmek, insanların hayatını kurtarmak istiyorum.Bir de bizim sınıfımızda engelli bir arkadaşımız var adı Alper.O da büyüyünce avukat olmak istiyor. Alper okul birincimiz.23 nisanda başka okullara gittiğimizde, okullarda asansör ve tekerlekli sandalye girişi olmadığı için öğretmenlerimiz onu kucağında taşıdı.Bütün okullarda engelliler için özel şartlar olmasını istiyoruz.Devlet dairelerinde de engelliler için çok eksikler var.Devlet büyüklerimizin bunları düzeltmesini istiyoruz.

Okumayan kız kardeşlerimizin okutulmasını istiyoruz.
Babam bana bugün kocaman bir bebek hediye etti.Sonra da tema vakfına fide ekimi için bağış yaptık.Keşke babam bana bebek alacağına onun parasını da temaya bağışlasaydı.Bizim evimize yakın yerlerde hiç ağaç yok.Heryerde apartmanlar var.Ben çok üzülüyorum.Arkadaşlarımızla bisiklet sürebileceğimiz bir yer yok.

Sınıfımızın en sessizi arka sıramda oturan arkadaşım Hilal.Hiç konuşmaz.Çok uslu bir kız.Hemde sınıf başkanımız.Onu da çok seviyorum.

Diğer arkadaşlarım meriç, suna, lale, feray, melek, mehmet, melike de çok iyi arkadaşlardır.
Ben hergün günlük tutuyorum.Günlüğüme hergün okulda yaptıklarımı yazıyorum.Bazende kardeşim berk' e bunları anlatıyorum.Berk, diğer bebekler gibi " ınga" diye bağırıyor hep.O ağlayınca çok üzülüyorum.

Buraya yazmama izin verdiği için öğretmenime ve yazmam için yardım eden Anneme çok teşekkür ederim.

Bayramımız kutlu olsun.

Buse

10 yorum:

SeViL ( sevdalitatlar ) dedi ki...

Sevgili Buse ;
Yaşamın tüm güzellikleri her daim senile olsun olur mu !
Sen ki ; yaşamın boyunca Atatürk ü ve onun sana emanet etdiklerini hiç unutma olur mu !
Onlara hep sahip cık !
Sen geleceksin , sen en değerli varlıklarımız olan cocuklarımızdan sın.
Umarım yaşam sana hep adil olur miniğim ..umarım ...

NİLAY (nilmoon) dedi ki...

MERHABA CANIM..ÇOCUK BAYRAMI İÇİN ETKİNLİĞİN ÇOK HOŞ..TEBRİKLER..
BU ARADA, EVET, BENİM BLOGUMDAN DA ÇIKIŞ YAPMIŞSIN..TEKNİK HATALAR OLABLİYOR SANIRIM..SEVGİLER..

Fulyanna dedi ki...

Hocam bloğunuzu yeni buldum malum inceliyorum kategorileri fakat nerden olduğunuz gözüme çarpmadı.Busecik Yamanlar Koleji diyor İzmir'de mi görev yapıyorsunuz siz?

Merak ettim :)

PrenSes TaPŞİN dedi ki...

Çok tatlısın Buse'cim.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutlarım.
Küçücük yaşında bu kadar duyarlı olduğun,öyle yetiştirildiğin için aileni ve öğretmenlerini tebrik ederim. :*

Asuman Yelen dedi ki...

Önce sayfasını vererek sana bu çok güzel,anlamlı ve yararlı yazıyı yazma bize de okuma şansını verdiği için öğretmenine teşekkür ediyor, senin de Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramını kutluyorum.
Annen, baban ve Berk' le birlikte sana mutlu bir yaşam diliyorum.
Sevgiler yavrum...

Çınar dedi ki...

Senin ve kardeşinin de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

Öğretmenine ve Annene sevgilerimi yolluyor seni öpüyorum.

Neşetuana dedi ki...

Sevgili Sevil, Buse çok teşekkür ediyor :)

Nilayım, baktım çıkmamışım canım.

Sevgili Fulya, Antalyadayım ben :)Buseciğim oradan nakille geldi.Eski okulunun adını yazmış :)

Asuman Hanım, çok teşekkür ediyoruz.Yorumunuz mutlu etti bizleri..

Sevgili Çınar, teşekkür ederiz.Buse şimdi okuyor yorumları.Kim ne yazmış diye merak ediyormuş :)Sevgiler..

Neşetuana dedi ki...

Sevgili Prenses Tapşin, Busecik adınızı çok sevmiş, iletmemi istedi. :)Yorumunuz için teşekkür ederiz.Sevgiler..

Fulyanna dedi ki...

Öyleyse Buseciğe İzmirli Fulya ablasından selam edin,yanaklarından öpün :)

Neşetuana dedi ki...

Başüstüne :)

muhasebe programları - indir - ilan ver