8 Nisan 2010 Perşembe

Kötülüğün Oku Elbet Geri Döner...


5 katlı  asansörsüz bir apartmandı.Bu apartmanda orta hal gelir seviyesine sahip insanlar olduğu gibi, yüksek gelir seviyesine sahip ailelerde yaşıyordu.Apartmanın geneli, ev sahiplerinden oluşuyordu.3 aile de kiracı idi.Kalabalık bir apartman olduğu için her hafta merdiveni sıra ile birisi yıkıyordu.

Ancak evsahibi olan komşulardan biri " bu apartmanda kiracı istemiyorum " diyerek merdiven yıkamayı reddetti." Kiracıların olduğu bir apartmana hizmetçilik edemem" dedi.Kiracılar, bu duruma tepki gösterince büyük tartışmalar çıktı.

Bu Kadın, hayatı boyunca zenginlik içinde yaşamış, yokluk hiç görmediği için yoksul insanları hep aşşağılardı.Lakin kendisi de konuşmayı bile bilmezdi.Şalvar üstüne etek giyerdi.Köylüydü, tek avantajı toprak sahibi bir adamın kızı olmasıydı.Babasının parası ile beslediği kılıbık bir kocası vardı.

Malı mülkü olmayanları insan yerine koyup, selam bile vermezdi.Bu apartmana da 2 ay önce taşınmıştı.Sevimsiz bir kadındı, kısa zamanda insanlardan kendini soğutmuştu.Apartman sakinleri, bu durumu görünce kendi aralarında konuşarak, apartmana merdiven yıkaması için bir kapıcı görevli aldılar.Böylece kimse merdiveni yıkamayacak, bunlarla kapıcı ilgilenecekti.Karşılığında herkesten toplanacak olan cuzi bir miktar ücret kapıcıya verilecekti.Kadın bunu da kabul etmedi. " Kiracılar giderse veririm " dedi.

Kadının, Alt katında kiracı olarak oturan Emre Bey bankada çalışan efendi bir adamdı.2 çocuğu ve astım hastası, ayakları tutmayan eşi ile yaşam mücadelesi veriyordu.Emre Bey'in memleketinde bir evi vardı,  kiraya vermişti.Oradan gelen para ile oturduğu evin kirasını karşılıyordu.Bu kadının yaptığını anlayamıyor cahilliğine üzülüyordu.Ama son yaptığına da sinirleri iyice bozulmuştu.

Kadın, ne apartman aidatını ödedi ne de  insanları rahatsız etmekten vazgeçti.Balkonun apartman yöneticisi ile çıktı ve tartışmaya başladılar.Tartışmalar fayda vermedi.Kadın, huyundan vazgeçmedi.Altında oturan kiracının evine sürekli halılarını silkelettiriyordu.Hizmetçileri bile kadının bu yaptıklarına isyan etmişti.

Emre bey'in ayakları tutmayan eşi kadının  kapısına koltuk değnekleri ile " üstüne halı sirkelememesi için uyarmak için gittinde" kadın onunla ve yürüyememesiyle dalga geçerdi..

Emre bey'in eşi astım hastası olduğu için tozdan uzak durmalıydı.Durumun böyle gidemeyeceğini anlayan emre, başka bir apartmanda ev bularak oradan taşındı.Ancak bulduğu ev çalıştığı bankaya çok uzak olduğu için maddi olarak çok sıkıntıya girdi.Çocuklarının eğitimi için ayırdıkları parayı harcamak zorunda kaldılar.


Kadına çok beddua etti.Emre bey ve ailesi o apartmandan taşındıktan sonra da kadın aynı davranmaya devam etti.

1 yıl sonra duydular ki; o kadın eşi ile beraber gittiği seyahatte, trafik kazası geçirmişti.Bu kazada iki ayağını kaybetmişti...

Görülüyor ki yapılan hiçbir kötülük insanın yanına kalmaz.Bu dünyada hiçkimse hiçbirşeyin gerçek sahibi değildir.Herşey bize emanettir..

Er yada geç yapılan haksızlık insandan bir şekilde çıkar.Kötülüğün oku mutlaka geri döner...


Yazan:Neşe Tuana K.
(Emre Amca sizin için yazdım:) )

7 yorum:

chunlibeauty dedi ki...

ben buna inaniyorum zaten.. Böyle kötü pis niyetli insanlardan Allah uzak etsin.. Allah herkesin hakettigini er yada gec verir..

C3Moi dedi ki...

Er yada geç yapılan haksızlık insandan bir şekilde çıkar.

Bu dünyada olmasa bile diğer dünyada. Ama yine yapılana hiç bi faydası olmaz.

Neşetuana dedi ki...

Amin Busecim.Kesinlikle,herkes ne ekerse onu biçiyor.

Neşetuana dedi ki...

C3Moi;Öbür dünyada günahların azalmasını sağlar.Kötülükle kul hakkı alıyorlar..

. dedi ki...

Allah böylelerinin şirretinden korusun tüm iyi insanları...

Neşetuana dedi ki...

Amin Sevgili Günce.

sevimayhan dedi ki...

allahım cahil ve sonradan gorme insanlardan korusun boyle durumların iman zayıflıgından kaynaklandıgına inanıyorum sevim ayhan

muhasebe programları - indir - ilan ver