28 Nisan 2010 Çarşamba

İlkokul Mezunları Ehliyet Alabilir mi?56 yaşındaki tonton amcam motor üstünde gezmekten şikayetçi olduğunu söyleyerek, " senin öğrencilerin vardı ehliyet kursunda onlarla bir görüşelim de  ben ehliyet alayım" artık diye bana geldi.Sürücü kursunu aradık, amcam ilkokul mezunu olduğu için ehliyet alamayacağını düşünmüştüm ama bu yıl ilkokul mezunları için son yılmış.İlkokul mezunu olupta ehliyet almak isteyenlere duyrulur.Acele edin ehliyetinizi alın.

Tonton amcamla beraber haftasonu sürücü kursuna giderek kaydını yaptıracağız ve kısmet olursa birkaç ay sonra ehliyet sahibi olacak.Bu yaşına kadar motor üstünde 72 il dolaşan ama araba kullanmayı bilmeyen, ehliyet almayıp 56 yaşında ehliyet almaya karar veren tontiş amcamın ellerinden öpüyorum, azmine hayran kaldım :)

Benim ehliyetim varda ne oluyor araba olmayınca cüzdanda öylece bekliyor.Ehliyetimi 2006 yılında aldım, 5 yıl olmuş.5 yılda araba kuıllanmada profesyonel duruma geliyorsunuz zaten..Bir de arabanız varsa yolları ezbere biliyorsunuz...

Neşe Tuana

7 yorum:

Mine Aydoğmuş/EŞREFOĞLU RUMİ İMAM HATİP ORTAOKULU dedi ki...

İlkokul mezunları için senelerdir "bu son sene, son şansınız, bundan sonra ilkokul mezunlarına verilmeyecek" deniyor ama bu sene galiba gerçekten son sene :D Umarım rahatlıkla alabilir ehliyetini.

Neşetuana dedi ki...

Minder, gerçekten hep öyle diyorlar:)bakalım bu sene gerçekten son mu olacak.

Newbahar dedi ki...

Sene 99 da çok iyi hatırlıyorum beş para etmeyen, karaktersiz bir komşum (ne yazık ki komşumdu), ilkokul mezunları için son şans diyerek 1.5 yaşında ki kızına rağmen ehliyet almıştı.

Demek ki bu son şanslar hiç bitmiyor.

Amcacımda gözleri iyi görüyor, kulakları iyi işitiyor, refleksleri güçlü ise alsın ehliyeti...değil mi ama:)

Sevgiler

Neşetuana dedi ki...

Newbaharım, amca gençlere taş çıkartır, bir o eksikti oda alsın bakalım ehliyeti:)

Adsız dedi ki...

Merhabalar,

Yıllardır Milli Eğitim teşkilatında sürücü belgesi iş ve işlemlerinin içindeydim. Sürücü kurslarının kursiyer sayısının azalması nedeniyle kazançları azaldığında, Özel Eğitim Genel Müdürlüğüne yalvarırlar ve ilkokul mezunu bu sene son diye bir şaya çıkartırlar ve o sene hurra, ne kadar durumu uygun ilkokul mezunu varsa sürücü kurslarına bir hucüm ederler.

Ben Milli Eğitim'den ayrılalı 10 yılı geçti, hala ilkokul mezunlarına ehliyet verilip verilmeyeceği konusu bir türlü karara bağlanamadı.

İşte bu, bizim eğitim sistemimiz de nerede olduğumuzu anlatmaya yeten bir durumdur.

Hala eğitim sistemimiz bir düzene bir standarda kavuşturulamadı ve hala bir arayış içindeyiz.

Allah'a emanet olun ve sağlıcakla kalın.

Aslısın dedi ki...

Benim ehliyetim bile yok :))

Neşetuana dedi ki...

Recep Bey, o kadar haklısınız ki..

Aslı, inşallah siz de alırsınız en kısa zamanda:)

muhasebe programları - indir - ilan ver