12 Nisan 2010 Pazartesi

Hırsızlık


Şehir merkezi dışında sahile yakın bir yerde küçük bir bahçemiz var.

Bu ay, Evimize uzak olan Küçük bahçemizin etrafını demir çitlerle çevirmek için maaşlardan bir kısım para ayırarak, bahçeyi çevirmeye yetecek kadar demir satın almıştık.Demir işçileri, çit için yeterli miktarda şekilli demir keserek hazıplayıp bahçeye koydular.Pazar akşamı kesilen demir parçalarını, küçük bir araba ile tıoplamaya hırsızlar gelmişler.Komşu apartmandan birisi, hırsızların demirleri çuvallara doldurduğunu görünce önce hırsızlara "-hemen polisi arıyorum" demiş.Hırsızlar komşunun sesini duyunca, çuvala doldurdukları bir kısım demirleri korkudan bırakarak kaçmışlar ama birkaç çuval demiri de önceden arabalarına koydukları için götürmüşler.Plakaları çamura bulanık olduğu için, komşumuz arabanın plakasını bulamamış.Parasal olarak hesaplarsak, yaklaşık 250 TL civarı demirimiz çalınmış oldu.

Gelen mala gelsin yine kazanılır.Ama insanların böyle hallerini görmek utanç verici..

Başkalarının malını gasp eden birinin, bana göre bir katilden hiçbir farkı yok.Hırsızlık yapan insanlar, zaten herşeyi göze almış demektir.Bu gibi insanlar yeri geldiği zaman, göz kırpmadan insan hayatına da kıyabilirler.

Hayret ediyorum; "başkasının emeği, alın terini dökerek aldığı birşeyden nasıl kazanç sağlayabiliyorlar?Nasıl onları satarak alacakları para boğazlarından geçecek?"

Yoksulluktan mı hırsızlık yapıyorlar? Hayır..
Adam olana, her yerde iş vardır.Değil mi? Git hamallık yap, sırtında yük taşı ama başkasının malına göz dikme, boğazından haram lokma geçirme...Hırsız olma...

7 yorum:

chunlibeauty dedi ki...

milletin zar zor kazandıgına göz koyup onu almak daha kolay.. ne gerek var hamallık yaparak kendilerini yormaya.. Bu memlekette 80 yaşındaki Kadının Hac icin ayırdıgı parayı çalacak kadar ac gözlü insancıklar var malesef..

Neşetuana dedi ki...

ChunLi Beauty ;İnsan müsveddesiymiş onlar.Sinirlendim şimdi!Ne insanlar var ya..

ladygreenriver dedi ki...

canım tuana boş ver çok geçmiş olsun.Allah bir daha vermesin.elbet onların da Allah hakkından gelir.kolay gelsin,yapılınca fotografları bekliyorum.çok severim bahçeleri,bahçeli evleri..
sevgiler

C3Moi dedi ki...

şerefsizler.

Neşetuana dedi ki...

ladygreenriver, teşekkür ederim.Amin.Fotoğraflarını da paylaşırım inşallah :)

Neşetuana dedi ki...

C3Moi; hem de nasıl..

fioritamodatasarım dedi ki...

ne günlere kaldık ya pislikler

muhasebe programları - indir - ilan ver