9 Nisan 2010 Cuma

Haftasonu Notları

Bu hafta "haftabaşı sataşmalarımı" yazmadım.Biraz sakin kalmak istedim.Birikmişler;*Sanatçıların, sürekli evlenip boşanmalarına, Ninem'in yorumu; "köpek hayatı yaşıyor bunlar" oldu.Halbuki bizim bahçedeki karabaş (köpeğimiz) bile kendi cinsinden bir köpek bulamadığı için yalnız yaşıyor.Asil köpek karabaş..


*Dün okuldan dönerken, biraz sahilde yürüyeyim diye yolumu uzatarak boğaz' a (manavgat boğazı)gittim.Yürüyüş dönüşü,  yolda bir kaplumbağanın karşıya geçmeye çalıştığını gördüm.Yanakları kırmızı olanlar var ya onlardandı, (manavgattta her nisan ayında sahilde yürümeye başlarlar) sevimli sevimli yürüyordu yavaş yavaş...Arabamı, korkmasın diye biraz uzakta durdurdum, indim ki kaplumbağayı arabaların altında ezilmekten kurtulayım.Ben kaplumbağanın yanına varmadan önümden hızla bir araba geçip, ezdi hayvanı... ikiye ayrıldı bedeni.. :( Halbuki görülmeyecek kadar küçükte değildi.Bile bile ezdi hayvancığazı..Arabaya  bağırdım, tükürdüm arkasından..Çok üzüldüm, sinirlendim.Ben gece rahat uyuyamadım onu ezen insan müsveddesi nasıl uyudu acaba?Burayı hasbelkader okursa cevap yazar umarım!

*Bugün de çarşıda gördüm, bir sokak kedisi arabanın altında kaldı ve ayağı kırıldı.Kediyi ezen arabadaki adam, inipte haline bakma tenezzülünde bulunmadı.Kedi ayağının acısı ile bir sağa bir sola kıvranıp duruyordu yolun ortasında... Ama herkes direksiyonu kırıp geçiyordu kenarından..Bir kamera olsa çeksem o anı acırdık halimize ..Sonra biri nihayet indi ve kediyi kaldırıma bıraktı.Sen niye kaldırmadın? derseniz ; ben kedilerden korkuyorum :( Of çok kötü bir huy ama korkuyorum işte.Etraftan kime söylediysem de tutupta kediyi oradan kaldırmadı.:@ Belediyeyi aradım, veteriner gelinceye kadar kedinin başında durdum.Aslında şaşırmadım böyle olmasına.İnsan hayatının bile önemsenmediği bir ülkede hayvan hayatının önemsizliğini birkez daha görmüş oldum ve insanlığımdan utandım..


*Babam bahçede küçük beyaz bir fare yakalamış.Sonra, fare değil  hemstır olduğunu anladık.Delikli cam bir kavanozu ters çevirerek hemstırı içine sıkıştırmış.Çıkmak için çabaladığını görünce odamda serbesçe dolaşması için pencerenin yanına koydum onu ve kapıyı kapattım.Annem, hemstırın eve girişinden hiç hoşnut kalmadı.Bıdıkta onu görünce huysuzlandı.10 dakika sonra odama geldikten sonra hemstırın perdeyi yediğini gördüm.Eee haliyle annem; " Boğazında kalsın " dedi :D Pis hemstır bizi de çağırsaydın beraber yeseydik.:D
Yukarı kattaki veterineriner amcanınmış meğer hemster..Geldi " isterseniz sizde kalabilir kızım" dedi. "yok, teşekkürler " dedim.
Zaten perdemiz az hepsini yerse birde..

*Dikkat ettim, zift gibi para içinde yaşayan insanlar şükretmesini bilmiyorlar.Çok mal mülk insanı açgözlü yapıyor heralde.Lira hesabı yapan adamların çoğu;  para zengini, insanlık fakiri... 

*Dünyanın en zengin adamı benim.Balkondaki saksımda tere, maydanoz, nane ve patates var.Ne zaman ihtiyacım olsa balkona giderek, koparıp yemeğe katıyorum.Gel keyfim gel..

*Bizim bıdık, güvercinlerin yemlerine saldırmıyor artık.Elindekilerle yetinmesini öğrendi.Farkettim, izlediği filmlerden etkileniyormuş.Tabi ben sabah okula giderken o bütün gün tv başında ya çizgi film yada dizi izliyor.Pazartesi akşamları Ezel'i izlemezsek beni uyutmuyor.

*Deniz Baykal benim neşe kaynağım.Haberlerde onu görünce stand up izliyor gibi oluyorum.

*Kuş gribi yalanı tekrar  gelse de, fakir fukara rahat rahat tavuk eti ve yumurta yiyebilse.Olmuyor böyle ;bir tavuk 10 tl..Ekmek 75 kuruş..Kira 400 TL..Asgari ücret 567 TL..Bozdur bozdur harca..

*Kriz var diye, işçi çıkartan mağaza sahibi 60 lık amcamız, 3. karısına viyanada milyondolarlık ev almış.Kriz size bahane, harcamalar, yalanlar şahane...

*İnsanlarda hayvanlar gibi kış uykusuna yatsa ne olurdu acaba?Bence doğa çok temiz kalır, tüketim azalır, insan ömrü uzardı.

*Giden kaybedenmiş.Şarkı işte...Neyi bırakıp gittiysem, bana fayda verdi.Küçükken, uzaktan eve misafirliğe geldikten sonra, gidenleri hiç sevmezdim.Ne vedaları ne de gidenleri, büyüyene kadar sevemedim.Okumanın yaşı yok ya büyümenin de yaşı yoktur.Kimseye " sen artık büyüdün " demeyin, herkesin içinde bir çocuk yaşar, öldüremediği ...

2 yorum:

C3Moi dedi ki...

Kira 400 TL. fazla ucuz değil mi :)

. dedi ki...

ölmesin zaten o çocuklar...
hani şu içte olanlar :))

muhasebe programları - indir - ilan ver