19 Nisan 2010 Pazartesi

Fındık Yağının FaydalarıYemek yaparken genelde Ayçiçek yağını kullanıyoruz.Salatalar ve bazı sulu yemeklerde ise Zeytinyağını tercih ediyoruz.Annem fındık yağınında yüksek oranda E vitamini olduğu için bazı yemeklerde de fındık yağı kullanmamız için Oruçoğlu Fındık Yağını almış.Daha önce hiç kullanmamıştım ama şimdi tavsiye edeceğim, devamlı kullanabileceğim gıdalar arasına girdi.


Hayatta en değerli hazinemiz sağlığımızdır.Bu yüzden yediklerimize, kullandığımız gıda maddelerine çok dikkat etmeliyiz.Zaten gıdaları düzenli ve bilinçli şekilde tüketmek insan ömrünüde uzatacağı gibi gelecek nesillerinde yaşam kalitesini yükseltecektir.

40'lı yaşların üzerinde olan insanlar özellikle yemeklerinde kullandıkları yağ türlerine çok dikkat etmeli.Bizler günlük alışkanlıklar, ülkemizdeki iş imkanları sebebi ile sadece doymak için yemek yiyoruz, yediklerime maalesef dikkat edemiyoruz.


Fındık yağının faydalarına gelince;


* Fındık Yağı ve zeytinyağıyüksek oleik asit nedeniyle benzeşmektedir.
* Yüksek oranda E vitamini içermektedir.
* Vücutta zararlı kolesterolün yükselmesini engellemektedir.
* Kalp ve damar hastalığı risklerini azaltmaktadır.

Kek ve pasta yaparken, fındık yağı kullanırsanız, hamuru daha yumuşak yapıyor ve fındığın o nefis kokusu fırından yayılıyor.

Arada sırada yenmeliler arasına girdi, Almalı denemeli...

Neşe Tuana

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver