19 Nisan 2010 Pazartesi

Evlilik

Taşındıktan sonra evi düzenleme işleri biraz hafifleyince, nihayet bloguma giriş yapabildim.

Pazar günü de Ispartaya düğüne gitmiştim.Dün gece dönebildim.Sabah gidip akşam dönmek, oldukça yorucu oldu.Ama canım arkadaşım için değerdi.

Giderken Kamil Koç'un otobüslerini tercih ettim.Oldukça rahattı.Biletlerinizi de internetten alırsanız daha ucuza geliyor.

Düğünü olan arkadaşımla kuaföre gelin saçını yaptırmaya gittik.Saç yapımı ve gelinliği türbanlı olduğu için onun tasarımı tam 3, 5 saat sürdü.Saç yapımından sonra gelinliği giymek ayrı bir işkence.Evlenmek ne kadar zormuş.Bir de o ruh hali ile insan çok stresli oluyor.Arkadaşımın gelinliğini giydirirken alt kısmı kabarık olduğu için bayağı zorlandık.
Gelinlik, 3 ayrı gelinlikten kombin edildi.Etek, büstiyer ve bolerosu 3 ayrı gelinliğe ait.Çünkü gelinimiz bir türlü bir model beğenemedi :) En son bunda karar kıldık.İnce taşlarla süslenmiş, çok doğal bir gelinlikti..

Şükür ki düğünü de atlaymış olduk.Allah bir ömür boyu mesut etsin diyelim.

Bu arada ben de kendim için kararlar aldım :) Düğünüm, kesinlikle kalabalık olmayacak.Çok görüşmediğim insanları çağırmayacağım.Zaten ben düğüne, nikaha çok tanımadığımız insanların çağırılmasını anlayamıyorum.İnsan en mutlu gününde sadece çok sevdiklerini yanında görmek ister.Yada ben mi yanlış düşünüyorum?

Sonuç olarak en fazla 20 kişilik bir düğün ve nikah en ideal olan evlenme şeklidir.Çok kalabalıkla ilgilenmek insanı çok yoruyor.Her gelene sarılmak, öpmek, ayrı ayrı ilgi bekleyen insanların olması vs vs..Zor işler...

Yaz mevsimi ile beraber düğünlerde başladı.Bu hafta evlenecek 9 tane arkadaşım var.Hepsinden davetiye geldi.Kalabalık ortamları hiç sevmiyorum ama bir şekilde katılmak gerek..

Evlenen, ev kuran herkesi Allah mutlu etsin..

http://www.nesetuana.com

Neşe Tuana

2 yorum:

Asli :) dedi ki...

Allah arkadaşını mutlu etsin inşallah :)
Ben evlenince düğünümde bir ordu olur heralde,aslında samimi kişiler topluluğundan yanayım ama malumunuz annem o,babam bu derken düğün halktan seslere dönüşüverecek. :) Ah ah...

Neşetuana dedi ki...

Aslı, Amin.Teşekkürler.

Hayırlısı olsun diyelim.:)En güzeli samimi olunan kişilerin yanımızda olması heralde.

muhasebe programları - indir - ilan ver