9 Nisan 2010 Cuma

Eti Sticks Çikolata

Daha önce de son aylarda çikolata düşkünlüğümün başladığından bahsetmiştim.Ne zaman alışverişe gitsek, mutlaka çikolata alıyorum.Ve aynı gün hepsini yiyorum :) Kalorisidir, kilo aldırmasıdır, bunların benim için hiç önemi yok.Zaten yeterince zayıfım.Genelde çevremdekiler " su içsem  yarıyor " diye kilolardan yakınarak, birşey yiyemiyorlar.Yediklerinde de kendilerini suçlu hissediyorlarmış.Zaten dünyaya bir kere geliyoruz, yaradılan her nimetten yeterli seviyede, abartmadan yararlanmak gerek değil mi?Şu yaşıma kadar hiçbir zaman kilo sorunu  yaşamadım.

Gülmeyin ama :) Ben günde 6 öğün yemek yiyorum.Hiçbir öğünde, karnımı tıka basa doyurmuyorum.Haftada 1 mutlaka mangal eti yiyorum.İyi yapılan, mangal eti sağlıklıdır.Kırmızı et de "abartılmadan" düzenli tüketildiğinde bağışıklık sistemini güçlendirir.

Neyse..Konu; Eti Stick Çikolatalar..

Nane aromalısının hiç tercih edilmeyeceğini düşünüyorum.Fıstıklısını aldım, denedim,Tadı harika.Fiyatı da yanılmıyorsam 3 TL idi.Ama 1 tane yerseniz, tadından pek birşey anlamıyorsunuz, zira dişinizin kovuğunda kaybolup gidiyor.Kutu içinde 10 gramlık, 8 adet çubuk şeklinde ve her biri kendi içinde ambalajlı olduğu için çantanızda taşıyabilirsiniz.

Naneli olanına gelince; gerçek nane aromalı bir çikolata arıyorsanız uzak durmalısınız.Çünkü aromadan ziyade okaliptüslü mevlüt şekerini kırmışlar içine, olmamış. Naneli çikolata başka şey.Bence Stick'in nanelisi üzerinde daha fazla çalışma ve geliştirme yapılmalı.Bu tadı ile tüketici beğenisini kazanacağını sanmıyorum. 

 Nanelisi 57 kalori, fıstıklısı 55 kalori diye üzerine de kocaman şekilde yazmışlar.Bir kere onu gören, kilo almaya yatkın birisi ise, zaten psikolojik olarak " aa bu zaten çok kalorili, üzerine de kocaman yazmışlar, ben en iyisi almayayım " diye düşünerek Eti Stick rafları arasından kaçar.

Gerçi, çikolata yemek istiyorsanız kaç kalori diye düşünmeyeceksiniz.Rahat rahat yiyelim..
Arada sırada yemeli...


4 yorum:

Hayalet dedi ki...

55 kaloriye ben de takılmıştım. O zamana kadar 55 kalari çok mu diye de düşünmedim değil!
Fakat fıstıklısı süper olmuş.

Neşetuana dedi ki...

Hayalet,Fıstıklısı çok güzel ama o kalori göstergesinin paket üzerinden kaldırılması gerekiyor gerçekten.

Newbahar dedi ki...

Aaah ah ciklota:)

Eskiden Almanyadan gelenlerin tadı bambaşka olurdu. Şimdi ülkemizde her tür çikolata mevcut. Bende seviyorum ama önce kalori cetveline bakıyorum.
55 kalori çok değil. Çikolata için düşük bir kalori. Canı tatlı çekenler rahatlıkla yiyebilir.
İçleri rahat etmez ise üzerine yeşil çay içilmesi makbul.

Sevgiler

Neşetuana dedi ki...

Newbahar, bana da hatırlattınız :) evet eskiden almanyadan gelirdi çikolatalar..Türkiyede onlardan pek bulunmazdı...

muhasebe programları - indir - ilan ver