20 Nisan 2010 Salı

Çirkin Kızlar Yakışıklı Erkekler, Güzel Kızlar Çirkin ErkeklerBir cafede oturmuş, kız erkek karışık bir grup yakın arkadaşlarımla, sohbet ediyoruz.Konu; güzel kızlar ve yakışıklı olmayan erkekler yada yakışıklı olupta çirkin kızlarla beraber olan erkeklere geliyor.

Bir erkek arkadaş;  " ben yanımda çok güzel bir kız olmasını istemem, güzel kızlar erkekler tarafından tercih edilmez" diyerek ortaya sonu gelmeyecek bir tartışma açıyor.Masadaki kendini güzel olarak tanımlayan kızlar, söze tepki ile atlıyorlar.Vasat kızlar, bu duruma içten içe seviniyor. Sessiz kalıyorum, düşünüyorum.Kısa bir sessizliğin ardından "insanlar görmek istediklerini görürler" diye söze başlıyorum.

Güzellik göreceli bir kavramdır.Ben farklı tanımlıyorum.Önce dış görünümle başlıyor.Düzgün yüz ve vucüt hatları olan insan güzeldir.Kişinin karakteri de güzel ise onu gerçek güzel olarak tanımlayabiliriz.

Sadece dış görünümünde güzel görünen birisinin, karakteri iyi değilse, ben onun yüzüne baktığımda çirkinliğini görürüm ancak.İstediği kadar güzel olsun, kişilik iyi olmadıktan sonra yüzünü gözüm görmez..

Her bayan ben güzelim demez.Bazıları, başkalarına imrenir onlar gibi olmak isterler.Bazıları, güzel olmadıklarını bilir, söylerler.Güzel olanları ve kendini güzel olarak görenleri yürüyüşlerinden, duruşlarından kolayca tahlil edebilirsiniz.Kendine özgüvenleri fazladır...
...

Birisini sevdiğiniz zaman, ondan daha güzeli/yakışıklısı karşınızda olsa bile, sizin için hiçbir anlam ifade etmez.Çünkü kalp ve ruh sevileni ister, güzelliği değil.Yani, gönül kimi severse güzel o'dur, değil mi?

Çirkin kızlara yakışıklı erkekler, yakışıklı erkeklere çirkin kızlar konusuna gelince, çirkin kızlar daha akıllı galiba :P Şaka tabii..

Çevrenize bir bakın, gözünüze güzel gelen kızlar zaten sahiplenilmiştir.Ya evlidirler, ya nişanlı yada birisi ile beraberdirler.Öyle olmasa bile, çevre tarafından öyle bilinirler."Ya bu kız çok güzel, yalnız değildir " diye düşünülür.

Bir de yukarıdaki yazımda belirttiğim gibi, erkekler yada bayanlar yanlarında çok dikkat çekici birisinin olmasından rahatsız olurlar.Yanımızda dikkat çekmeyen tabiri caiz ise, vasat bir insan olmasını isteriz."Çok güzel kızlar ve çok yakışıklı erkekler bu nedenle tercih edilmezler."

Güzel kızlar neden çirkin erkeklerle beraber olurlar? ; Birincisi bu soru neden sorulur merak ediyorum.Bu soruyu soranlar bencil insanlardır.Sevdiğiniz adam çirkin, siz ona göre çok güzelsiniz diye çekemeyenler "hiç yakışmıyorsunuz" diye sürekli söylenirler.Sizi etkilemeye çalışırlar.

"Yakışıklı olup malın önde gideni olucağına çirkin olup adam olsun,boş olmasın" desek ağır kaçmaz sanırım..

"Yapılan araştırmalara göre, güzel kız çirkin adam kaos ikilemini çözen bilim adamları, bayanların terkedilme korkusunun çoğu zaman kalbinin önüne geçtiği ve daha az yakışıklı erkeklere daha çok güvendikleri ortaya attılar."Şimdi bu ifade doğrumudur?Çirkin erkek aldatır mı? Evet aldatır, niye aldatmasın.?Kadınlar aldatılınca sadece erkeği suçluyor ama düşünmüyorlar ki aldatılmasına aracı ve asıl sebep olan kendi hem cinsidir..

Aldatılmaların sebebi erkeğin yakışıklı olmaması, kadının çirkin olması değildir.Biri sizi sevmemişse aldatır bu kadar basittir...Ünlülerin de yaşam biçimine bakarsak, çok güzel bayanların yada yakışıklı erkeklerin bile eşleri onları aldatmıştır.
....

Demek ki çirkin erkeklerin, kadınlar tarafından tercih edilmesinin asıl sebebi bu değildir.Çirkin birisini ancak huyu çok iyi olduğu için seçerim diyerek kişisel düşüncemle son noktayı koyabilirim.

Gelelim yakışıklı erkeklerin çirkin kızları tercih etmesine, bu konu hakkında net birşey söyleyemeyeceğim bunu bir erkeğin yorumlaması gerek, birisi gelsin yorumunu yapsın bir zahmet :)

Erkeklerde kendisini aldatmayacak bir kız istedikleri için, çirkin kızları tercih ediyor olabilirler.Çünkü güzel bir kız hiçbir zaman yalnız kalmaz, ama çirkinler için durum aynı değildir...

Yani çirkin bir kızla birlikte olmak çok daha kolay. Kızın onu terk etme olasılığı daha düşük bir kere, demek özgüveni düşük erkekler çirkin kızları tercih ediyorlar!

Konuyla ilgili daha uzun bir yazı yazılabilir.Farklı insanlarında fikirleri, yorumları alınarak sorunun gerçek cevabını ortaya koyabiliriz.

Neşe Tuana

11 yorum:

leithygurumi dedi ki...

bir solukta okudum yazını. ve sana katılıyorum haklı olduğun noktaları çok iyi ifade etmişsin :)

ladygreenriver dedi ki...

tuanacım bende böyle düşünüyorum.güzellik göreceli bir kavramdır ve bir bütündür.
sevgiler canım...

Annekaz dedi ki...

Gönül kimi severse güzel o'dur

Neşetuana dedi ki...

cAT;teşekkür ederim :)

ladygreenriver, evet haklısınız, kişilere göre değişen göreceli bir kavram..

Anne Kaz;Evet, aslında "gönül kimi severse güzel o'dur." herşeyi ifade ediyor.

C3Moi dedi ki...

fazla da güzel olmasın. şöyle kıllı kaşlı tövbeee :D

Neşetuana dedi ki...

kıllı mı :D

lolli dedi ki...

aynen katılıyorum süper yazmışsın ellerine sağlık :)
C3Moi bencede kaşlı,gözlü,döşü kıllı olsun :D:D:D

Neşetuana dedi ki...

lolli;teşekkürler :)

Adsız dedi ki...

Haha bu yazıyı şimdi gördüm,1-2 tespit de ben yazayım dedim:))
Güzel kızlar,güzelliklerine güvenirler.Biraz nazlı ve soğuk bir tavırları vardır.Daha çirkin olanlarsa daha cilveli ve ilgili davranırlar.Böylece erkeği elde etme-elde tutma şansları yüksek olur.
Ayrıca güzel olmayan insan güzelliğe hayrandır.Çirkinler güzellerin peşindedir her zaman.
Güzellerinse böyle bir amacı yoktur.Hemcinslerinin çirkinlerini yererler ama karşı cinsi çirkin görmezler,onlar daha erdemli bile görünür gözlerine.
Bir de işin başka yönü var.Güzelle beraber olan çirkin kişi kıymete biner.Başkaları "ulen demek var bunun bir hikmeti" diye düşünüp aldanırlar:)))

Adsız dedi ki...

adı olmayan kardeşim çok güzel ifade etmişsin tebrik ederim!!

Adsız dedi ki...

Güzel yazmışsın tuana.. yanlız çevremde bir sürü bahsettiğin şekilde ilişki var! ve tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş atasözü gerçekten çok doğru bir sözmüş!.. genellikle güzel kızların gözü hep yüksekte olur insanlar artık çok özenti bir yapıya büründüler! etrafınızda en yakınınızda bile 2 yüzlü ve özenti insanları görebilirsiniz! konuyla ne ilgisi var diyeceksiniz! herkes işine geldiği gibi biriyle birlikte oluyor! bi güzel çirkin bi çocukla çıkıyorsa işine öyle geliyordur belki huyundan belki parasından sebep ama işini geldiği gibi davranıyor!.. çok yakışıklı bi erkek çirkin bi kızlaysa özgüven sorunu varsa yine işine öyle geldiği için.. belki gerçekten aşıktır tabiki o da işine geldiği için birlikte kısacası tencereler yuvarlanıp kapaklarını buluyorlar!.. bunu yorumlamaya kalkarsak sonu gelmez!.. ama hiçkimsenin söyleyemediği gerçek şudur! insanlar herzaman önce kendilerini düşünerek hareket ederler! bırakın duygusal olmayı bunlar gerçekler!..

muhasebe programları - indir - ilan ver