7 Nisan 2010 Çarşamba

Cikcikler . . .


"Cik cik cik " kuşlar gibi ötüyorlardı.Balık istifi bir karton kutuya sığdırılmışlar, Kimbilir, belki de " niye burdayız?" diye çığlık atıyorlardır.Birisine takıldım.Yaramaz, zıplayıp duruyor, arada bir yola kaçıyordu.

Bıdık, onları görünce oyun oynamak istedi.Tutamadım.. Kucağımdan atladı yanlarına.Yaramaz bir civciv bıdık'ın üstüne hop diye sıçradı.Ne konuştular? hiç bilmiyorum, ama sonra bıdık onu diğer arkadaşlarının yanına bıraktı.


Şu kutulara balık istifi koymasın minik civcivleri ya!

Hemcinslerinin miniklerini de karton kutuda gören Bıdık' ın sinirleri iyice bozuldu.Kucağımda birtürlü durmadı ordan oraya atladı durdu.Herkes tasmalı köpek gezdirirken, kucağımda bıdık'ı gezdirmem turistlere de pek hoş geldi.Bıdıktan bir fotoğraf rica ettiler ama ciyaklayıp durdu.Kurdelası olmadığı günlerde, resminin çekilmesinden hiç hoşlanmaz.Bıdıkla tanışanlar " bu ördek mi kaz mı ?" diye soru sorarlarsa vay hallerine..Bıdık kaz' dır.Çünkü; kazlar hayatları boyunca tek eşlidirler.Ördeklerde ise, 1 erkeğe 6 dişi düşmektedir.Bu yüzden bıdık, kaz olarak anılmayı tercih etmiştir.Buyrun gelin bıdık ile tanışın ama hoşlanmadığı bu soruyu ona yönelmeyin.Yoksa, üstünüze şahin misali sıçrayabiliyor. :)


4 yorum:

Newbahar dedi ki...

Civcivleri kutularda görünce bende hem severim hem de çok üzülürüm.
Çoluk çocuk satın alıyor ve çoğuda ellerinde telef oluyor. Oğluşum bundan 3 sene evvel iki civciv ve bir ördek yavrusuyla çıka geldi.
Civcivler avucumda uyurdu. Öredek biraz yaramazdı ama:)
Küçücük balkonum vardı onlara tahsis ettim balkonsuz kaldım. Suları, yemleri ayrı dert. Taşınacağımız için biraz büyüdükten sonra bahçesi olan bir adama geri sattım. Oğluş üzüldü ama biz apartmanda oturanlar için zor bakmak.
Şu sizin ördek, pardon Kaz sizinle epeydir mi yaşıyor?
Bende görsem bana da çok ilginç bir çift gelirdiniz doğrusu:)

Sevgiler

Neşetuana dedi ki...

Newbaharcım, evde beslemek oldukça zor ama eğitince bir sorun kalmıyor.:)Ama apartmanda da zordur bilirim.

Bıdık 3 yıldır bizimle yaşıyor.Çok alıştık evin bir ferdi gibi oldu :)Temizdir ama, dışarda gezdikten sonra eve geldiğimizde ilk banyoya gider perde ayaklarını minik havuzuna sokar, temizler :)

Wade Olsen dedi ki...

Ama onları sıkış tepiş koymazlarsa üşürler hatta ölürler yani o yüzden üzülmeyin kızlar bu arada küçükken bende civciv almıştım kısa bir süre sonra öldü ondan sonra çok uzun süre toparlanamadım.

sonmodayiz.biz

. dedi ki...

biraz önce tesadüf ben de civcivlerle ilgili yazı yazdım,
onların sıkış tepiş olmasının sebebi,çok küçük oldukları için ısınmaya çalışmalarından başka birşey değil eğer tek kalırlarsa ölürler...

muhasebe programları - indir - ilan ver