27 Nisan 2010 Salı

Cennette Değil Cinnetteyiz


Toplumca cinnetteyiz sanki.Bir kaos ortamı oluşmaya başladı.Küçük çocuklara yapılan cinsel istismarlar inanılmaz derecede arttı.Mecliste temsilci olarak seçtiğimiz milletvekilleri bile birbirine saldırmaya başladı.İşsizlik, geçim derdi  meselemiz vardı unutuldu, insanlar can derdine düşmeye başladılar..Peki bunun sebebi nedir?


Gerek tv kanallarında, gerekse artık her evde bulunan internet aleminde cinsel objeler, cinsel konuların işlenmesi  çoğalmaya başladı.Dizi senaryolarını incelersek, hepsinde bir cinsel vurgulama olduğunu göreceğiz.Bazı yayın organları özellikle bu konuları işleyerek topluma doğal bir durummuş gibi kabullendirmek istiyorlar.

Çocuklara yapılan cinsel istismar siirt olayı ile patlak verdi.Eskiden yok muydu?Mutlaka oluyordu ama medya olayın üzerine gitmediği için olay kapanıyordu.Toplumda tabu olan konular aileler arasında hallediliyor, yada küçük yaşlardaki kızlar töre cineyetlerine kurban gidiyordu. Veya yaşlı adamlarla evlendiriliyordu..

Mecliste halkı temsil eden, milletvekillerimizde birbirine saldırırsa ülke vatandaşlarına nasıl örnek olabilirler?

Toplumca tam istihdam cinnetteyiz...

Neşe Tuana

4 yorum:

aydilber dedi ki...

SANA NASIL KATILIYORUM BİR BİLSEN ...BİZ AİLELER HER TÜRLÜ DİZİYİ İZLEYELİM AİLECE SONRA GENÇLİK NERYE GİDİYOR..ŞAHSEN BİZ
ÇOK SEÇİCİ OLMAYA ÇALIŞIYORUZ...HATA BEĞENMEDİĞİM ŞEYLERİ MUTLAKA RTÜK ŞİKAYET EDİYORUM...VE HERKESİ DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM....

Adsız dedi ki...

mrh tuana yazdiklarin beni coketkiledi.bende yurt disinda yasayan bir anne olarak su an canim ulkeme donmeye korkar oldum.aslinda tv izlemeden yasamayi ogrenmeliyiz yoksa toptan cildiracagiz sevgiyle kal.

Newbahar dedi ki...

Aynen öyle sevgili Tuana...

Bugün, kimbilir hangi cinnet, kavga, tecavüz olaylarına gebe?!

Neşetuana dedi ki...

aydilberim, RTÜK e şikayet etmek güzel bir davranış, ben de yapıyorum:)Ama sadece ceza veriyorlar, çünkü halk o dizilere ilgi gösteriyor...

Adsız; Merhaba, hoşgeldiniz.Gurbette olduğunuz için topraklarınızı nasıl özlediğinizi çok iyi biliyorum.Ama yaşanan herşeye rağmen bizim topraklarımız.. olumsuzluk zamanlar biter, gider..(umuyoruz)

Newbaharımm, Allah kötüsünden korusun diyelim..

muhasebe programları - indir - ilan ver