27 Nisan 2010 Salı

Calcium Sandoz - Kalsiyum Sandozun Faydaları


Kaç kişinin annesi elinden tutup zorla doktora kızını götürerek "neden kilo almıyor kızım?" diye doktora sormuştur?

Kilo alamayanlardan biri de benim.Çok zayıfım sanmayın :D

Günde 6 öğün yemek yiyor olmama rağmen, aynı kiloda kalmış olmamı, hayatım boyunca hiç tombik bir kız olamamamı, genetik özelliklerime bağlıyor olsam da, aynı zamanda sağlıklı olmamıda sürekli yaptığım tenis ve basket sporlarına, sabah yürüyüşlerine  borçlu olduğumu düşünüyorum.

Annem bol bol yemek yiyiyor olmama rağmen hala kilo alamayışımı bir hastalık nedenine bağladığı için beni zorla doktora götürdü :) Ama şükür ki hiçbir sağlık sorunum olmadığı gibi, oldukça sağlıklı çıktım.Yine de doktorum bana kalsiyum sandoz olarak bilinen, çocukluğumda çok sevdiğim vitaminden verdi.Hani şu suya atıyorsunuz "fıışş" sesiyle eriyor, fanta tadına benzer güzel bir tadı var.Bütün çocuklar içmiştir heralde.Ben çok seviyorum.Ama kalsiyum sandoz'un aşırı alımı böbreklerde taş yapıyormuş.Eczanelerde reçetesiz 3,5 TL gibi bir fiyata satılıyor.

Kış aylarında grip olanlar için güzel bir vitamin takviyesidir.Özellikle çalışanlar için çantalarında bulunması gereken bir toz vitamin.
Küçükken Sandoz'u gazoz sanarak içerdim, ama şimdiki sandozların suda erirken verdikleri "fışş" sesi çok olmuyor.Arada sırada içmeli..

Neşe Tuana

7 yorum:

Unknown dedi ki...

demek ki onlarda değişmiş :) eskiden bende çok severdim,şimdi büyüdük ya ondan tadı kalmamıştır :)

leithygurumi dedi ki...

hiç içmedim bundan :)

Neşetuana dedi ki...

gulinozz, galiba büyüdük diye tadı garip gelmeye başladı.

cAt, içmeyen çocuklarda varmış demek :)

NİLAY (nilmoon) dedi ki...

BİZ BÜYÜDÜK VE KİRLENDİ DÜNYA..ŞARKISINI SÖLEYESİM GELDİ..O BİLE DEĞİŞMİŞ DİMİ?OLSUN,NELER DEĞİŞMİYO Kİ..ZAYIF OLMAK BENCE KİLOLU OLMAKTAN ÇOK DAHA SAĞLIKLI..SAĞLIK SORUNUN OLMADIĞI MÜDDETÇE ZAYIF OL OH NEGÜZEL VALLA..SANDOZU BEN DE ARADA İÇİYORUM AMA FARKLI BİR VERSİYONUNU..KENDİNE DİKKAT ET..

Neşetuana dedi ki...

Tatlımmm evet zaman aktıkça herşey değişiyor..Teşekkür ederim:)

Annekaz dedi ki...

ay benim bu tabletlerle aram hiç iyi olmadı iğne olurum daha iyi :))

Neşetuana dedi ki...

Anne Kaz; iğneden korkmasam, o daha etkili bir yöntem gibi.Ama böyle ağrısız sızısız iyi oluyor :)

muhasebe programları - indir - ilan ver