5 Nisan 2010 Pazartesi

Bir Köşede Karşılaştım Ünlü Bir ArkadaşımlaGece, ayrı taksilerle aynı restoranta geldik.
O, gelirken 3 taksi değiştirmek zorunda kalmış.
Peşindeki medya ordusunu atlatmak için...
Yarım saat onu beklemek zorunda kaldım.Çok acıkmıştım.Gelince de biraz somurttum.

Yüzünü gizleyen bir şapka ve tarzı olmayan bir kıyafet giymişti.Tanınmak istemiyordu.Masaya geldiğinde, şaşkınlığımı gizleyemedim.Sarıldı,"hoşgeldin" dedi .Gözleri mutluluk ve gizlenme çabası ile büyüyüp küçülüyordu.

Onu beklerken çok acıktığımı söyledim, bu duruma üzüldüğünü hissettim.Yemek siparişlerimizi verdikten sonra, gözlerini görmemi engelleyen  şapkasını, çıkarmasını istedim.

"-Çıkarırsam rahatsız ederler " dedi, ama ben ısrar ettim.

Yemekler geldiğinde siyah şapkasını çıkardı ve masaya koydu.Yemek yemeğe başladıktan 2 dakika sonra, müşterilerden imza istemeye gelenler oldu.Kimisi de onunla fotoğraf çektirmek istiyordu.Rahatsız olduk ne yediğimizi anlayamadık.

"-Söylemiştim..Bak keyfin kaçtı." dedi.

Küçükken bana söz vermişti, "birgün seni doğduğum köye götüreceğim" demişti.8 yaşında verdiği bu sözü unutmamış..

-Hadi kalk gidiyoruz, dedi
-Nereye?, dedim
-Sen unuttun ama sözümü tutmaya, dedi.

Restorantın kapısına baktı, gazeteciler vardı.Morali bozuldu.Arka kapıdan çıkıp, aynı taksiye bindik.Doğduğu köye gittik.Yıllar geçmişti ama babaannesini hatırlayabildim.O da beni tanıdı hemen, gözlerimden..Elini öptük, hiç değişmemişti. Tonton sevimli bir nineydi.

Restorantta rahat yemek yiyemediğimiz için hala açtık, bize köy ekmeği ile harika bir sofra hazırlandı.Yayık içerisindeki ayrandan içtik, harika bir tadı vardı. Tandır köy ekmeği, közde pişen patates, dalından koparıp yediğimiz mandalinalar , elmalar.. hepsi harikaydı. En güzeli de yıllar sonra bir köşe yazısı sayesinde, beni bulmuş olmasıydı.

O da medyada göründüğünden çok farklıydı.Uzun zaman sonra birbirimizi görmek, ikimize de iyi gelmişti.Her an gazeteciler bir yerden çıkıp, resimlerimizi çekecek diye, tedirgin olmadım değil.Sonra gazete ve tvlerde " Flaş, Flaş, Flaş Ünlü sunucu yeni sevgilisi ile görüntülendi" diye bilinmeden saçma haberler yapılabilirdi.

Bana peynir yapmayı öğrettti.5 kilo sütten, ancak 1 kalıp peynir çıkabiliyormuş.Babaannesine köyde yaptırdığı çiftliği gezdik ve yeni doğan kuzulara biberon ile süt içirdik.Taze sütü kaynatıp çömlek içerisinde sütü mayaladık..

Biraz geç olunca eve gece yarısı döndüm.

Gece, beraberce yaptığımız çömlek yoğurdu olunca, sabah erkenden uyanıp bize getirmiş.Yanına da taze peynir koymuş.Uyuduğumu duyunca, çömlek yoğurdunu ve peyniri anneme verip gitmiş.Kahvaltı için masaya geldiğimde, çömleği görünce çok şaşırdım.Güzel bir süpriz oldu.Yoğurdun üzerindeki kaymak, nefisti.

Kaybettiğin bir arkadaşı, yıllar sonra görmenin verdiği mutluluk ayrıydı, onun şatafatlı görünen hayatının dışında bir kişiliğe sahip olduğu keşfetmek ayrı..

Mahçup ettin beni kalsiyumum.:) Burdan teşekkür etmek isterim.

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver