31 Mart 2010 Çarşamba

Siyasilere MektupSiyasilerin, başa gelmeden önce milyon tane imaj güçlendirici yalan dolanla insanları kandırmasına her seçim dönemlerinde şahit oluyoruz.Seçim yaklaşırken melek modunda, herşeyi yapacağını söyleyen siyasi, seçimlerden sonra başa gelince verdiği sözleri unutuyor.

Seçimden önce tek tek kapılarımızı çalıp evimize gösteriş mahiyetinde misafir olan  belediye başkanları, her ne hikmetse (!) seçildikten sonra yüzlerimizi bile unutuyorlar.

"Şimdi sen kimsin?Önce bunun bir farkına varman gerek.Eğer O koltuğa oturmuşsan seni oraya oturtan da bizleriz.Gelen bir vahiy ile mi oturdun oraya, ki burnun kaf dağında geziyorsun? "

Seçimden önce, yapacağım dediklerini niye yapmadın? Yanına seni pohpohlayan medyanı da almışsın, sadece yaptıklarını şişirerek anlatıyorsun.Yapamadıklarını neden göstermiyorsun?

Yalan söylemekten, burnun pinokyo gibi uzadı Siyasi..Korkarım ki burnunun uzunluğunu Gepetto Usta bile tamir edemeyecek.

Yedi sülaleni, boş işçi kadrolarına atadığını da görerek "dayısı olan yaşar" anlayışını bizlere gösterdiğin için, sağol siyasi.Ne zaman belediyeye işimiz düşse veya su faturası ödemeye gitsek tanıdığı olan biri hop diye  öne geçer, bu durumda çingan çıkarmamızı haksız mu buldun siyasi?


Benim dayım hiç olmadı siyasi.Milletvekili akrabam, yüksek yerlerde tanıdığım hiç olmadı.Sizin gibileri toplumun kanını emen bir sülük gibi gördüm hep.Ben küçükken bahçemizdeki sülüklerin üzerine çoğalmalarını engellemek için tuz dökülürdü.Sizinde üzerinize tuz dökmek gerek...Sonra dönüp, ayak altında ezmek...

Milyonlarca üniversite mezunu gencin, işsiz olduğu bir ülkede, sen ilkokul mezunu, konuşmayı bile bilmeyen, akrabanı kamuda torpil ile işe sokarsan ben sana düşman olurum siyasi..

Ben sana oy vermedim siyasi.Çünkü haketmedin.O kadar aradım taradım maalesef ar damarlarına rastlayamadım siyasi...

Sen yağmur sandın ama yüzüne tüküren bendim.

Mitinglerde elini sıkmaya çalışan insanları görünce, kendini gökten zembille inmiş mi sandın?Kendine gel!Normal bir insansın sen.Sokakta ki veli dayı neyse sende o'sun.
Havalanma... Böbürlenme Padişahım, senden büyük Allah var...

Evet sana yazdım.hasbelkader belki okurda biraz yüzün kızarır  diye..
Bak! burnun uzuyor siyasi, bırak bu yalanları...

2 yorum:

April dedi ki...

Huv...:))
umarım bahsettiğin Siyasi okur bunu, veya okuyan birileri kulağına fısıldar...

Neşetuana dedi ki...

Aslında hepsi için yazmıştım,umarım hepsi okur :)

Yorumunuz için teşekkür ederim.

muhasebe programları - indir - ilan ver