10 Mart 2010 Çarşamba

Romatizma

Tonton Dedemden (Aileden) kalma genetik bir mirasım var;Romatizma..Yağmur yağmadan önce ayak ağrılarımın başlamasıyla yağmur yağacağını tüm aleme duyurmamı sağlıyor.

Romatizmanın ağır hastalık sonuçları da var.Ama ben de olan tek sonucu yağmur yağacağı zamanlarda ayaklarımda soğumanın ve hafif bir sızının başlaması.Doktorumunda şaşırdığı bir durum bu..Hastalık olarak romatizmanın bendeki tek belirtisi ve zararı bu.Zaten bilimsel olarak Romatizmanın nedeni bilinemiyor.

Romatizmal hastalıklarda erken teşhis tedavi açısından çok önemli.Çünkü kalp hastalıklarına ve ilerlediği durumlarda çeşitli organlarda hasara neden olabiliyor.Eğer ayaklarınızda ve eklemlerinizde tekrarlayan ağrılar ve sizi çok rahatsız eden sızılar varsa mutlaka geciktirmeden bir doktora danışın.Bilgisayarlı tomografi, nükleer manyetik rezonans yöntemleri yine romatizmal hastalığınızın olup olmadığı kolayca kontrol edilerek, tedavisi başlatılıyor.Erken teşhisi konulmayan Romatizmalar, vucuda iltihap yayarak kronik hastalıklara davetiye çıkartıyor.

Elma, Turp, Kereviz, Kuşburnu da romatizma ağrılarını gidermek amacı ile kullanıp faydasını gördüğüm bitkiler.Zaten romatizmal ilaçların bir çoğunun kapsülünde bu bitkilerden karışımlar var.Bunların dışında Biberiye Yağı ve Defne Yağğı da romatizma ağrılarını gidermede kullanılabilir.

3 yorum:

Atolyekedi dedi ki...

Çok geçmiş olsun

Atolyekedi dedi ki...

Çok geçmiş olsun.Daha bu gün genç bir arkadaşımla konuşurken kendisinde kalp romatizması olduğunu söylemişti. Her türlüsü çok zor Allah şifa versin tüm hastalara. Ben bu yiyeceklerin romatizmaya iyi geldiğini bilmiyordum paylaşımınız için teşekkürler bende arkadaşıma ileteceğim.

Neşetuana dedi ki...

Çok teşekkür ederim.Aminn arkadaşınıza da Allah şifa versin.

muhasebe programları - indir - ilan ver