10 Mart 2010 Çarşamba

Okumuş Cahil

Ülkemizde hala başörtüsünden dolayı Üniversitelere giremeyen binlerce üniversite öğrencisi bayan var.Diğer bütün ülkelerde başörtüsü serbest iken, müslüman bir ülkede hala yasak olması acıklı bir durum.Saçını pembeye boyamış,burnuna halka piercing takmış bir bayanın üniversiteye rahatça girdiği gibi başörtülü olan birisinin de rahatça girebilmesi gerekiyor.Asıl çağdaşlık budur..

ODTÜ eski Rektörü Prof. Ural Akbulut, 2008 yılında " başörtülü öğrencilerin Odtü ve Bilkent gibi üniversiteleri kazanamadığını, ancak açıköğretim fakültelerine girebildiği söyleyerek" alaycı bir dille başörtülü öğrencilere hakaret etmişti.Bu adam nasıl rektör olmuştu anlamadım.Daha ülkemizdeki öğrencilerin başarılarından bile haberi yok!Rektör bey; yurt dışında okul birincisi olarak eğitimini tamamlamış, hala oralarda yaşayan binlerce türk genci var,birçoğu türbanlı bayanlar.Hem anlamadım ;kişilerin nufüs cüzdanında türbanlı,türbanlı değil diye ibare mi var ki siz odtü, bilkent okuyanların hepsinin türbansız olduğunu iddia ediyorsunuz.Bu konuşmanızla da sadece ayrımcılık yaptığınızı gösteriyorsunuz.Türbanlı değilim ama bilkent mezunuyum benimle aynı zamanda okuyan türbanlı bir çok arkadaşım vardı üstelik para ile değil burslu olarak kazanıp gelmiş insanlardı..

İnsan zekasının; üzerindeki giysileri ile ne ilgisi var? İNSAF! Tam bir sınıf ayrımcılığı zihniyeti.Doğrusu okumuşun cahilide hiç çekilmiyor.Güldüm geçtim..

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver