23 Mart 2010 Salı

Kromozom Sayımız ve Patates


Evrimcilerin "insan ile maymun arasındaki genetik benzerlik" konusunda kullandıkları örneklerden biri, insanda 46, şempanze ve gorillerde ise 48 kromozom bulunmasıdır.


Evrimciler, kromozom sayılarının yakınlığını evrimsel bir ilişkinin göstergesi sayarlar.

Oysa eğer evrimcilerin kullandığı bu mantık doğru olsaydı, insanın maymundan daha yakın bir akrabası olması gerekirdi: "Patates"! Çünkü patatesin kromozom sayısı insana goril ve şempanzeden çok daha yakındır: 46. Yani insan ve patates kromozomları eşit sayıdadır. Bu durum, DNA benzerliğinin evrime kanıt oluşturmayacağının çarpıcı bir göstergesidir.

Darvinizm yanlılarının maymunlar hakkındaki bu direnişine uygun olarak, insan neslinin dini inançlarımız gereği topraktan geldiğine inandığımzı söyleyerek, patatesinde toprakta yetişen bir gıda olduğunu düşünerek kromozom sayıları arasındaki benzerliğin bir tesadüf olmadığını söylersem saçma olmaz eminim ki..

3 yorum:

rumma dedi ki...

:)

Paylaşım için teşekkürler..

Neşetuana dedi ki...

Rica ederim :)

UzmanRaporu dedi ki...

Darwin'nin ya da güncel bilimsel evrim teorilerini ne kadar okudunuz bilmiyorum ancak 7. sınıf fen bilgisi dersinde öğrediğim bir şey versa o da kromozom sayısının yapısal akrabalığın belirtisi olmadığıdır.

muhasebe programları - indir - ilan ver