15 Mart 2010 Pazartesi

Köpekten Korkanlar Ne Yapmalı?

Pazar Günü ailece "sağlıklı yaşam adına" 1 saat boyunca şehir çıkışına kadar yürüdük.Yürüyüş oldukça keyifliydi.Ama hoşuma gitmeyen şey, sokaklara başı boş salınmış olan sahipli köpeklerdi.

Ailesiyle pazar gezmesine çıkmış, küçük bir kız çocuğunun köpeğin üzerine doğru koşmasından korkarak, birden trafiğe fırladığını görünce, köpeklerini sokaklara salan insanlara öfkem arttı.Eğer annesi minik kızı tutmasaydı, gelen otobüsün altında kalacaktı yavrucak..

Başkalarının haklarına hiç saygıları kalmamış olacak ki, saldırgan evcil hayvanlarını sokaklara salıyorlar...


Belediyeyi arayıp hemen şikayet ettim.Biraz yürüdükten sonra da bir köpek benim arkamdan gelmeye başladı. :) Saldırgan değildi kulağında etiketi de vardı, ama nedense irkildim biraz.25 dakikalık yürüyüş yolu boyu arkamızdan geldi yol değiştirdik yine buldu bizi.Köpekler koku ile herşeyi bulabiliyorlar.Yürüdüğümüz yollarda başka köpeklerde vardı.Sokak köpekleri genelde insanlardan korkuyordu, evcil olanlar ise tam tersi saldırgandı.Sanırım köpeklerin sahipleri böyle yetiştiriyor onları..

Peşimizden gelen köpekten sonra kurtulduk.Yürüyüş günüm köpek fobisi ile tamamlanmış oldu.

Dün kardeşim daha önce hiç duymadığım birşeyden bahsetti.Amerikalılar Kedi Ve Köpek Kovucu bir alet yapmışlar.Bu alet yaydığı ultrasonik ses dalgasıyla her türlü köpegi ve kediyi kaçırıyormuş. "Dazer" adı verilen aletin özellikleri de şunlar:
7 metreye kadar ulaşan sadece köpek ve kediler tarafından duyulan 27000hz. yüksek frekans sesiyle köpekleri ve kedileri yaralamadan sizden uzaklaştırır.


Dazer, yüksek elektronik teknolojiyi kullanarak insanlar tarafından duyulmayan, fakat köpek ve kediler tarafından duyulup, algılanan ve onları taciz edin güçlü ve zararsız bir ses dalgası yayan alettir.


Kedi ve Köpek Kovucu alet Dazer hakkında daha fazla bilgiye "buradan" ulaşabilirsiniz.

Bana ilginç bir Aletmiş gibi geldi.Doğayla başbaşa yerlerde yaşayan, yaşamak isteyen ve tatil yapmak isteyen insanlar için, ve en önemlisi saldırgan köpeklere karşı kullanılabilecek zararsız bir alet.

Dazer, Bu sitede 64 TL ye satışa sunulmuş.Eğer köpek sahipleri bu şekilde sokaklara saldırgan köpeklerini salmaya devam ederse şikayet etmekle beraber bu aletten alıp üzerlerinde denemek zorunda kalacağım.

4 yorum:

kalüfer böcüğü dedi ki...

saldıran köpeğin cinsini bilmiyorum köpeklerden korkuyorsanız önce kendinizi sorgulayın lütfen, emin olun kötü niyet hissetmezse hiç bir şey yapmıyor. Ve sizi döven kocanızdan daha fazla can yoldaşı oluyorlar.

Neşetuana dedi ki...

kalüfer böcüğü;çok doğru köpekler iyi bir canyoldaşıdır.

Bizimde köpeğimiz var ama saldırgan köpekler tehlikeli oluyor..

inci dedi ki...

Aynı olay benimde başıma geldi.Köpek birden saldırınca kucağımdaki kızımla beraber beton zemine düştük Allahım yavrumu korududa şükürler olsun birşey olmadı.Parmağımda hala çatlak var.Köpekleri çok severim ama gerçekten hepsi aynı olmuyor..

Adsız dedi ki...

:-(

muhasebe programları - indir - ilan ver