23 Mart 2010 Salı

Kadının Toplumdaki YeriSon günlerde haberlerde hep şiddet içerikli olaylar var.Son 1 ayda en az 10 kadın, "Onu Seviyordum" diye tanımlanıldığı erkekler tarafından, aşkına karşılık bulamadığı için, vahşi şekilde öldürüldü.

Birisi bizi seviyor diye bizde onu sevmek zorunda değiliz.İnsan gerçekten sevdiği birisinin yaşam hakkını elinden alabilir mi? Hayır!

Kaldı ki "ben seviyorum o da beni sevecek, sevmeli (!)" düşüncesine sahip insanların mutlaka psikolojik sorunları vardır, ve durumu saplantı halina getirmişlerdir.

Öyle ise bu katillerin yaptıkları istediği birşeye sahip olamama  hırsıdır.Bu hırsı bir insanın hayatını elinden alabilecek kadar ileriye götüren canilerin, eğitimci olanlarını görmekte insanı ayrıca bir korkuya düşürüyor.

İnsanların çocuklarını emanet ettiği kişinin bir katil olarak televizyonlarda gösterilmesi toplumun kanını donduruyor.Aslında yapılması gereken; bu şekilde eğilim gösteren kişilikler, şikayet ile tespit edildiklerinde tedavileri başlatılmalı ve görevlerinden alınmalıdır.

Kız çocuklarını okutmaya yönelik kampanyalar süre dursun, toplumun bir kesiminde hala şiddete maruz kalan, eğitimli olduğu halde erkekler tarafından "kararlarında direndikleri için" katledilen kadınlar var.Demek ki sadece okutmak ve okumak  ile olmuyor.Görüyoruz ki, "Herkes okusun okumayan kalmasın" mantığı tek başına yeterli değil, eğitimli insanlarda yanlış şekillerde karşımıza çıkabiliyor.Önemli olan Topluma ve bireylere kadının toplumdaki gerçek yerini gösterebilmek.Çağ atladıkça, eğitimli kadınlar sayesinde  bunun önemi tabiiki daha fazla anlaşılıyor ama verilen kurbanlar ile beraber ilerliyor...2 yorum:

SeViL ( sevdalitatlar ) dedi ki...

Kadın ne hazindir ki ; Halen toplumuzda haketdiği değeri alamamışdır..

Neşetuana dedi ki...

Maalesef..

muhasebe programları - indir - ilan ver