9 Mart 2010 Salı

İngbank'ın Kötü Reklamı

İngBank Avans Bonuslu yeni kredi kartının tanıtıldığı reklam filminin yıldızları olarak ,Bir Kadın Bir Erkek' teki rolüyle çıkış yapan Emre Karayel ve Demet Evgar'ı seçmiş.

İngBank'ın Reklam yıldızı olarak onları seçmesinin amacı geniş bir kitleye ulaşmak istemeleri.Çünkü 1 kadın 1 erkek dizisi müstescen sahneleri olmasına rağmen reyting rekorları kırıyor.Dolayısıyla onların reklam temsilcisi olduğu bir firma oldukça kazanç sağlayacağını da gayet iyi biliyor.Kaz gelecek yerden tavuk esirgememiş olacaklardır.

Reklam filmine bir göz atalım;

Demet Evgar'ın reklam filminde kullandığı turuncu bonus takma saçları, İngBank'ın Logosundaki turuncu aslanla bağlantılı.Semboldeki aslan, hollanda kraliyet ailesi sembolüdür.Haritaya baktığımızda hollanda'nın tıpkı bir aslana benzediğini görürüz.(örnek hollanda haritası burada )Aslanın turuncu olması da hollanda'nın kurucusu willem van oranje' nin soyadından geliyor.(İngilizcede orange: turuncu anlamında)Turuncu bir çizgi üzerinde yatan aslan ise,bankanın çizmeye çalıştığı, "güçlüyüz, zenginiz " imajıdır.

İngBank tüm dünyada olduğu gibi türkiye'de de iç dizaynda beyaz rengi tercih etmiştir.Bunun da iki nedeni vardır;biri beyazın verdiği duruluk ve mahsumiyetle bankanın dürüst ve güvenilir olduğunu piskolojik olarak yansıtmak istemeleri, ikinci de hollanda bayrağındaki beyaz renktir.Göründüğü gibi banka sahipleri oldukça milliyetçi insanlar..

Demet Evgar'ın turuncu peruğu ve Fatih Ürek'in "Hadi" şarkısının melodisi, reklam filmini yumuşatsa da, Emre Karayel'in bir anda göbek atmaya başlaması reklam filmini berbat ediyor.


Emre bey'in oynamaya başladığı anda, Dikkat ederseniz bacakları ve vücudü garip hareketler yapmaya başlıyor.Birisinin kendisine acilen oynamayı öğretmesi gerek,yoksa reklamlarda göz zevkimizi bozmaya devam edecek.

Hatırlarsanız, Emre Karayel  "Bir İstanbul Masalı" dizisinde "Gay" bir karakteri canlandırıyordu.Sanırım önemli çıkışını ilk bu dizi ile yapmıştı.Ondan öncesinde çok tanınan bir oyuncu değildi.Tabii ki Oyunculukta çok başarılı olduğu inkar edilemeyecek bir gerçek.

Bu arada Emre Karayel,'Evlerinin Önü Boyalı Direk' şarkısının flamenko ezgileriyle yorumlayan Öykü Görman ile berabermiş.Yakışmışlar :)

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver