16 Mart 2010 Salı

Haftanın Notları


Bilgisayarı ve İnterneti yeni kullanmaya başlayan tontiş büyük annem web sayfalarına girerken yazılan "www. " lerin ne anlama geldiğini sordu.Bütün gün internette gördüğümüz birşey ama anlamını belki de birçok kişi bilmiyordur.WWW‘nin ingilizce açılımı; World Wide Web demektir. Türkçe karşılığı ise, Dünyayı çevreleyen ağ yada dünyayı saran ağ demektir.İnternetin örümcek ağı gibi bütün dünyaya yaygınlaştığını anlatır.


Bu sıra şehit haberleri yine fazlalaşmaya başladı.İşin ilginç tarafı çoğunlukla şehit olan vatan evlatlarının aileleri, hep yoksul insanlar."Maddi durumu iyi olanlar nerede askerlik yapıyor?" diyesi geliyor insanın..

Hırsız site, "Hırsız Site Bu Yazım Sana :p" başlığıyla yazdığım yazıyı da  kopyalamış.Meğerse yazılım botları "RSS" yardımıyla yazılarımızı kelimesi kelimesine hırsız siteye aktarıyormuş.Yakında kapanır o site, demedi demeyin.

Yeteneksizsiniz Programına bakıyorum da;ülkemizde yetenekli insanlardan çok mazlum durumda olan, acınılan insanlara smsler gönderiliyor.Duygusal bir milletiz.Ama acıdığımız değil hak eden kazanmalı değil mi?

Turkcell de kontor dönemi bitiyormuş.Artık kontor kartı yerine TL kartı alacağız.Paranın hayatın denge unsuru olduğunu her zaman hatırlatmak zorundalar sanki!

Havuç yerken önce dış kısmını kemiriyorum.İçindeki soğan cücüğü gibi olan kısmın tadı tek yenince daha güzel geliyor da.

Kadın ve Aileden sorumlu bakan Aliye Kavaf  "kral çıplak" diye bağırdı  ve tepkileri aldı.Ne dedi ki?Doğru söylemiş.Resmi kurumlara türban ile girilemeyen müslüman bir ülkede, eşcinsellere özel haklar mı tanınmasını istiyordunuz?Ne saçma...Cık cık cık...Abesle iştigal.


"Kimse boşanmak için evlenmiyor" diyerek, evliliklerinden 2 yıl sonra ayrılan ünlüler ama bizler sizin ne kadar süre evli kalacağınızı tahmin edebiliyoruz.Müneccimmiyiz.Yoo...


Dizilere müstehcen sahneler sokmak moda oldu.Meşhur türk klasik romanları birer birer diziye çevrilip katlediliyorlar.Romanları okumayan yeni nesilin, bütün türk romanlarını günümüze uyarlanmış dizileri gibi görmesinden korkuyorum.(bakınız örnek :Aşk-ı Memnu)


Duydum ki, Servet-i Funun Türkçeye aktarılıyor.Ülkemizde okuma seviyesi çok düşük, inşallah yeni nesil için faydalı olur.

Alman arkadaşlarım var.Sabah çaylarına krema koyup karıştırarak çaylarını içiyorlar.İngiliz çayıymış.Hiç sevmedim.

Dikkat ettimde; Halk,- milletivekili veya başbakan farketmez- devlet kadrosundan birilerini gördüğünde ilahlarmış gibi davranmaya başlıyorlar.Yahu onları oraya getiren bizleriz zaten.Biz oy vermesek sokakta yürüyen Ali, Veli 'den hiçbir farkları yok.Görev verdik, işleri halka hizmet..Havaya sokmaya gerek yok.

Kutsal kitaplarda aradığımız herşeyi bulamıyoruz.Sorularımız eksik kalıyor.Cevapsız kalan sorulara verilen geçiştirmece yanıt hep aynı ...İstiyoruz ki fihrist gibi olsun din kitabı ne istersen her sorunun yanıtını bul içerisinde..Kolay yoldan olmuyor heralde.Saçma oldu neyse..

Daha önce haber spikeri olup eşinden ayrılan bütün bayanlar kadın programı sunmaya başlıyor.Nedir ki bunun hikmeti?

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver