29 Mart 2010 Pazartesi

Haftabaşı Sataşmaları
Sütlü ekmek diye bir ekmek var.Yumuşacık birşey.Halk Ekmekte 3 tanesini 90 kuruşa alabiliyorsunuz.Bayağı sevdim sütlü ekmeği.

Haberlerde başbakanın gezdiği yerler, eşiyle beraber katıldığı sohbetlerin, sevdiği çocukların haber mahiyetinde anlatılmasını anlıyorum ama haberin sonuç bölümünde; "- başbakan gezisini etli prinç pilavı ve kuru fasülye yiyerek tamamladı" cümlesini duyunca, kopuyorum.Habercilere sesleniyorum:Yediğiniz içtiğiniz sizin olsun, gezdiğiniz yerleri anlatın bir zahmet.

İsrail 1915 olaylarının “soykırım” olarak tanınması için kolları sıvamış.Ülkemizde Başbakanın "ermenileri sınır dışı ederiz" imasından  sonra birçok türk buna tepki göstermişti.Milletimiz hoşgörü ile yaklaştıkça iyi niyeti suistimal ediliyor galiba..Demekki zaman akıp gitse de tarihteki birçok şey değişmiyor.Dönüp olanlara bakıp ders almak gerek.

Artık Pazar günleri büyük Alışveriş Merkezleri 18.00 dan sonra kapanacakmış.Bu yolla küçük esnaf işlerinin düzeleceğini düşünüyorlar.Saçma değil mi?İnsanlar zaten haftada birgün -pazar- evde olabiliyorlar.Onda da siz kapatın büyük marketleri, rahat rahat biryeri gezemesinler, bakkalllara dolsunlar.Kabul edelim bakkallığın ömrü doldu.Böyle para delisi bir çağda küçük esnafı düşünen yok.Siz alışveriş merkezlerini kapatsanız dahi insanlar bakkallardan alışveriş yapmazlar.

Farkettim ki, ev sahibi olamayan memur " ev sahibinin 1 evi kiracının 1 evi var" diyerek kendini kandırıyor.Mübalağa sanatı..Sanki ev sahibi kiralık ev tutamaz bla bla bla :D

Cem Garipoğlu'nun Akli dengesizliği olup olmadığı konusunda Adli Tıpta kontrol edilecekmiş.Akli dengesinin yerinde olduğuna inanası gelmiyor insanın..

Alişan, kadar efendi bir sanatçı daha yok bu Türkiye heralde..

Tarkan, uyuşturucu kullandığı halde para ile dışarda kalan ve bunu medya aracılığı ile duyuran ünlüler kervanına katıldı gibi.Sıradan biri olsaydı kimbilir kaç yıl yerdi.Adalet kişiden kişiye farklılık gösterir mi?

Hande Yener ve Demet Akalın da barıştıktan sonra kimseye düşman olamacağımızı anladık.( ! )

Ünlülerin saçını, giyimlerini takip etmek moda oldu.Hayır o birşey değil hayatları da örnek alınmaya başlandı.Korkarım yakında herkes evlenip boşanmaya başlayacak.

Kemal Sunal'dan sonra bu ülkenin gerçek komedyen görmeyeceğini düşünüyordum.Recep İvedik'in belden aşağı espirileri düşüncemi tastiklemiş oldu.Şahan Gökbakar en küçük bir eleştriyi dahi kabulde etmiyor.İnsanlar alkışlayınca süper, eleştirince olmaz.Oldumu şimdi Recep İvedik?

Gençler arasında gelişen bir trend var.Msn de, maillerde, mesajlarda yazıları "öküz türkçesi" olarak tabir edilen bir yazı ile yazmaya başladılar.Al bir tane örnek :ishiniz qhücünüz yoq mu yha sizin........ açılımı :işiniz gücünüz yok mu sizin demek oluyor.Kanımca Türkçemizi katletmeye başladılar.

Kuaförde dikkatimi çekti.Bütün bayanlarda saçını sarıya boyatma isteği var.Kuaförün dediğine göre " sarışın bayanlar güzeldir " yargısı bu baskın isteğin en önemli sebebi...


Ezel dizisi gittikçe saçma olmaya başladı.(Ç)alıntı bir kaynak yardımı ile yazılan bir senaryo ancak bu kadar olabilirdi.

Kargo firmalarının çalışma prensibsizliklerine hayranım.Hiçbirşey umurlarında değil.Müşteri Hizmetlerine şikayet ediyorsunuz sizi aramaya bile tenezzül etmiyorlar.Ne varsa Fillo Kargoda var.Hem ucuz hem ilgili.

Dolmuşlarda kız olsun erkek olsun parfüm şişesini üstüne boşaltarak gelip önümde duranlardan hemen uzaklaşıyorum.Tamam kötü kokmayın da Benim haklarıma da saygı duyun,o keskin kokuyu almak zorunda değilim alerjim var bazı parfümlere :( Sekiz sokak öteden parfümünüzün kokusu da alınmayıversin.


İsviçre de inanılmaz derecede din korkusu var.Öyle ki hükümeti cami minarelerini bile yasaklıyor.Varsın minare olmasın insanlar dinlerini yine yaşayabilirler.Ama hoşgörüyü dilinden düşürmeyen, üstelik türkiyeyi bu konuda eleştiren bir ülke bunu yapınca insan şaşırıyor.

Çok zengin adamların kalbi fakir oluyor.Gözü de aç..Gözlerini toprak doyursun :)

2 yorum:

SeViL ( sevdalitatlar ) dedi ki...

Yazında Yok Yok !

Her seyden birer kesit sunmuşsun bizlere..

Ermeni olayına değinmeden gecemıyecegım.Geç kalındı geç..daha önce adım atılacakdı.Arşivlerımızde bir sürü evraklar tozlu raflarda ömür lerını sonlşandırırken o evrakları sunmayı akıl edemedık..şimdi de sınır dışı ederız dıye ahkam kesıyoruz ahh ahhh...

Neşetuana dedi ki...

Tarih tekerrür ediyor galiba (maalesef...)

muhasebe programları - indir - ilan ver