22 Mart 2010 Pazartesi

Haftabaşı NotlarıRuhat Mengi çok antipatik bir kadın.Pazar günleri elimde kumanda kanalları gezer iken, adından da anlaşılacağı üzere tamamen kendi ideolojik görüşlerini kabullendirmek için hazırlayıp sunduğu programa denk gelmemek için elimden geleni yapıyorum.Her ne hikmetse bu pazar denk geldi ve tam Program yaptığı kanal açıldığı sırada bir tartışmasına şahit oldum. TBMM Anayasa Komisyonu başkanı Burhan Kuzu ile canlı yayında konuşuyorlardı."Taraflı yayın yapıyorsunuz " dedi Burhan Kuzu..Vah dede vah.Böyle bir hatuna hiç kendi programında öyle denir mi?(Doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlar:p) Ruhat Mengi öfkeden çılgına döndü ve saymaya başladı.Kanalı değiştirmeden en son duyduğum laf " trt yi de kendinize benzettiniz, akp kendini çok akıllı sanıyor " ...

Taraflı olduğunu kendi dili ile bağırıyor, halk kimin ne olduğunu biliyor kimse kendini haklamasın.Komik kadın şu Ruhat Mengi..Bakınız bütün haber manşetleri bugün şu başlığı atmış "Ruhat Mengi canlı yayında çıldırdı.."
Fazla söze gerek yok bu cümle açıklar herşeyi..Cumartesi günü "Kadın olmak suç mu?" diye bir film izledim.Tamamiyle yaşanmış bir olaydan alıntılanan filmde erkek olarak doğan ama kendini hep kadın hisseden bir insanın yaşadıkları anlatılıyor.Film oldukça güzel,önyargıları yıkabilir nitelikte.Bazen empati kurmanın ne kadar da  önemli olduğunu, başkalarının hayatlarında hoşumuza gitmeyen şeylerin aslında onlarında yaradılışından kaynaklandığını bilmek gerek..Önyargılarıyla yüzleşmeli insan..


Yeni Zelanda da askerlik isteğe bağlıymış.İsteyerek askere gidenler de maaşlı olarak askerlik yaparlarmış.Birisi ; "Askerlik yangelip yatma yeri değidir mi demişti?"


 Güneri Cıvaoğlu'nun sunuculuğunu yaptığı Şeffaf Oda Progragramına Beren Saat konuk olarak katılmıştı.Kız çocuklarının okutulması için yapılan etkinliklere tablolarıyla katılım yapmış.Sevdik cici kızı.Babaannem ise onu ekranda görünce "aaa bu kocasını aldatan bihter değilmi " dedi.Aldı hepimizi kahkaha.
" -evet, tontonum,doğru bildin.Yerim ben seni!"


Yeteneksizsiniz Programı finale erdi.Final sonucu açıklandığında yarışmayı kaybettiğini duyan Bilal Göregen için üzüldüm.Çok üzgün göründü..Gözlerinin açılması için,belkide bütün umudunu oraya bağlamıştı.Onun gözlerine umut ışığı olacak birileri yok mu?

İnsanların birlikte olan kişilere sürekli "Ne zaman evleneceksiniz?, Ne zaman nişanlanacaksınız? " gibi psikolojik baskı yapmalarından hiç hoşlanmıyorum.Size ne yahu.

Bazen okumuş insanlar okumamışlardan daha cahil oluyor.Zır cahil dersen yeridir.Doğrusu okumuşun cahili de hiç çekilmiyor..

Köydeki öğrencilerim nevruz da gül dallarına dileklerini yazıp asmışlar.Dilekler okunursa gerçekleşmezmiş.Birisini bu sabah okudum. " yumuşak bir spor ayakkabı" dilemiş.Dilek, hemen anneciğe söylendi ve bir spor ayakkabı alındı. Arkadaşlarından gizlice ona giydirildi."Sağ elinin verdiğini sol elin görmemeliymiş" öğrenildi..Teşekkürler anneciğim..


Küçükken hep yazar olmak isterdim.İlkokulda, Küçük piyesler yazardım okulda gösteri yapardık onunla.Ortaokulda, kompozisyon yarışmalarından birincilikler aldım.Lise de yazdığım kompozisyonlarda il çapında birinciliklerim oldu.Ama sonra baktım her konuşanı içeriye atıyorlar.Kitaplarını okuduğum idol olarak seçtiğim yazarlar bir katil gibi hapishaneye tıkılıyordu.Düşünce suçlusu olmak katil olmak gibi birşey diye yazarlık kariyerimi sonlandırdım.Şimdi blogla devam ediyorum.Allah sonumu hayır etsin :p


Üniversitede hocalara bol bol -tabiri caiz ise- yalakalık edeceksin, hoca ile ters düşmeyeceksin, bildiğin soruları bilmiyor gibi yapıp odasına giderek çalışkan öğrenci modunda görüneceksin.Hayır ben yapmadım da bunları.Yapanları gördüm sınavlarda aynı notu alırdık ama ortalamaları bizden yüksek olurdu.

Mezun olduktan sonra, sana işi düştü diye ziyaretine geleceğini söyleyen hocaya, benim gibi umursamaz bir tavırla, eski telefon numaranı vererek "-çok yoğunum ulaşamayabilirsiniz" diyeceksin.Ama bununla övünmeyeceksin.


Yaz yaklaşıyor.Tombiş teyzeler,sabahtan yine yürüyüş yollarını doldurmaya başladılar.Siz bütün kış yiyin yemekleri, tatlıları sonra da zayıflayacağım diye yürüyün saatlerce.Umut fakirin ekmeğidir ye teyzem ye...Pardon yürü teyzem yürü..


Herşeyin açılımı yapıldı.Bir türbana açılım yapılamadı.Çarşafı yırtan zihniyet türbanı da açar (!)

Bir türk mucit, uydudan takip edilebilen silah yapmış.Aklını sevsinler.Hükümette yakında uydudan takip edilebilen bir açılım yapsa fena olmaz.Neyi açacaksanız çabuk açın kardeşim insanlar ölmesin!


Yere tüküren türk, eğitimini tamamlayamamiş türktür, yani milli eğitim bakanligina baglı ilk ve orta ögrenim diplomaları iptal edilmesi gereken türktür, dolayısıyla universiteye girebilmek icin yeterli koşullara sahip degildir.


Üç maymun oyunu gittikçe yaygınlaşıyor.Herkes kendi ekmeğinin derdinde.Görmedim...Duymadım...Bilmiyorum...

Çocukluğumun şarkısı :Adavapuru yandan çarklı simitçi kahveci gazozcu ooo şinanay yavrum şinaşinanay....

İnsan büyüdükçe hayallari de küçülürmüş..Çocuk olmak ne güzel..

2 yorum:

kalüfer böcüğü dedi ki...

taraflı yayın derken hangi taraf cemaat olmayan mı?

Neşetuana dedi ki...

TBMM Anayasa komisyonu başkanı Burhan Kuzu, galiba chp yandaşı olarak "taraflı" kelimesini kullandı..

muhasebe programları - indir - ilan ver