8 Mart 2010 Pazartesi

Hafta başı Notları


Taraf Gazetesinin haberine göre ; Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Hareketi diye adlandırılan safsata bir grup,Başbakanımızın yatak odasını bile dinlemiş.Tövbe estafirullah ya.Orayı niye dinliyorsunuz ki?Adamlar iyice işin ucunu kaçırmışlar.

Bugün dünya kadınlar günüymüş.Sosyetenin idolü hatunlar süslenmiş,püslenmiş,saçlarına fönü çektirmiş miting alanlarına doğru yürüyorlar.İçlerinde bir tane sosyetik olmayan yok,kimi moda ikonu kimi ünlü birinin eşi,nedense aralarında evimize temizliğe gelen safiye teyze gibi orta halli bir bayan yok.Safiye teyzemin neyine miting falan,o bu sabahın "kadınlar günü" olduğunu bile tvden duyuyor.tek derdi elindeki temizliğe gideceği ev adresleri ve yaptığı temizlik karşılığı alacağı parayla çocuklarının okul masraflarını nasıl karşılayacağı.Kadınlar günü gelmiş neyine..


Ankarada yol ücretleri 60 kr oldu.Hadi hayırlısı.Herkes isyan eder de şöförler etmez mi?Onlarda postasını koydu.Bugün ankara da trafik kaosta...


Bu aralar grev yapmak, isyan etmek meslek grupları arasında moda oldu.Herkes birşeyden şikayetçi.Kimse şükretmesini bilmiyor.Birisinin onlara "bir zamanlar tüp kuyruğunun, ekmek kuyruğunun olduğu, herşeyin karaborsaya girdiği yılları hatırlatması gerek..

Mhp milletvekili Oktay Vural'ı haberlerde dinlerken kendimi Stand Up Show izliyormuş gibi hissediyorum.Ne mizah dergileri ne komedi programları kendisi kadar güldüremiyor beni, bağımlısı oldum resmen. Aynı zamanda, Hukuk Fakültesi mezunu olduğunu öğrendikten sonra neden böyle -bir savcı misali- aratırmacı olduğunu anladığım şahsiyettir kendisi.Boş konuşuyor,kendini komik duruma sokuyor.
Ekşi sözlükte kendisi ile ilgili şöyle bir yazı yazılmış bittim yazıya :"13.lisede mantık dersi almadı mı, yoksa aldı ve kaldı mı diye merak ediyorum. sunucu diyor ki "dtp programa gelse gelir misiniz?" kendisi de "gelmem efendim, etnik kimlik üstünden siyaset yapan bir partiyle biraraya gelip konuşmam" diye cevap veriyor. ya çok şakacı, ince bir ironi yapıyor da biz anlamıyoruz ya da cidden mantık ve zekayla ilgili ciddi bir problemi var."


Bu ülkenin ciddi derecede düzgün siyaset yapacak olan bireylere ihtiyacı var.İnsanlar kime güveneceğini bilmiyor,rahatlıkla oyunuzu verebileceğiniz bir parti yok.

Avatar filmini niye bu kadar abattılar anlamadım.Filmin senaryosu tamamen Kuran-ı Kerimdeki Fil Vakasından alıntı.Olağan üstü bir durum yok filmde.Olağanüstü tek şey hristiyanların böyle bir senaryoyu filme aktarması.Eh bu sayede tüm müslümanlara da izlettirdiler.Gişe rekorları kırmış olmasının tek sebebi reklamının çok olması  bence.

Taraf Gazetesinin yazarlarına bitiyorum.Sürekli mahkemelerle geçen hayatlarına rağmen hiç yılmıyorlar.Tebrik etmek lazım.Bu ülkeye böyle gazeteciler lazım.

Bütün bebek maması satışı yapan firmalar, ürünlerimizde GDO katkısı yoktur diye duyurular yapıyor.(Vanis Kosla'da bütün lekeleri çıkarır diye reklam yapıyor ama daha dün şeftali lekesinde denedim hiç çıkarmadı) Oldu canım bizlerde yedik!Almayız kullanmayız GDO lu mamaları.Eskiden mamamı vardı.

Çay, kaçakçıların gözdesi haline gelmiş.Ya daha dün marketten kaçak çay aldım ben,eğer kaçaksa bu çay niye satılıyor göz önünde?

Geçen tvde izledim, Narkotik biriminden üst düzey bir komiser, uyuşturucu satıcılarına yardım etmiş ve karşılığında para almış.O adamın Suratına en içten dileklerimle tükürüyorum, yağmur gibi..Tüühhhh.

Ermeni soykırımını kabul eden ülkelerin fazla amerikan filmi izlediğini düşünür oldum.Bir de Irakta yapılan soykırımı neden görmediler???İşlerine gelmedi tabi,yemedi dimi?

Ergenekondan bir halt anlamadım ne diyeyim halkta anlamadı eminim..

İzmir-Bayraklı'da 20 bayan belediyede çöp toplama işçisi olarak çalışıyormuş,güzelmiş sevindim ama bayanlar her işi kapınca erkekler işsiz kalıyor,işin bir de bu yanı var değil mi?


Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver