12 Mart 2010 Cuma

Hac İşaretinin Anlamı


Bildiginiz gibi Allah tarafından bir melek görevlendirilerek, Hz. Meryem hamile kalmıştır.Ama Allah (cc) Hz. Meryeme karnındaki çocuk hakkında hiçkimseye bir açıklama yapmamasını, şüphesiz Allah'ın herşeyini düşündüğünü ve bildiğini melek aracılığıyla söylemiştir.

Hz. Meryem birsürü saldırılara maruz kalmıştır hatta ona kötü kadın diyenler zina yaptın diyenler nerdeyse halkın bütününü kapsamıştır ama o hiç konuşmamıştır, yaratıcının verdiği emire sadık kalmıştır.

Derken çocuk doğar, Hz. Meryem küçücük yavrusunu kucağına alır ve kalabalığının ortasından yürümeye başlar.Tüm halk ordadır ve Hz. Meryem'e saldırılar yaparlar, taş atarlar kötü kadın diye bağırırlar ama o asla konuşmaz kalabalığının tam ortasında önü kesilir, karşısındakiler ileri gelen bütün din adamlarıdır. Hz Meryemin geçmesine izin vermezler ve Hz Meryem konuşması yasak oldugu için işaretlerle birşey anlatmaya çalışır ve şu hareketleri yapar.İlk önce sağ elini sol omzuna götürür, daha sonra sağ omzuna götürür daha sonra karnına ve en sonrada alnına götürür.Yani elini sol omzuna götürdüğünde (solumdaki melekler)daha sonra sağ omzuna götürür elini (ve sağımdaki melekler şahidim olsunki) daha sonra karnına götürür elini (bu kucağımdaki çocuk) ve en sona elini alnına götürür (Allahın bana verdiği alın yazımdır)...


Yani haç işareti şuradan çıkmıştır: SOLUMDAKİ VE SAĞIMDAKİ MELEKLER ŞAHİDİM OLSUNKİ BU KUCAĞIMDAKİ ÇOCUK ALLAHIN BANA VERDİĞİ ALIN YAZIMDIR..



not:konu diyanet sitesinden alıntıdır.

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver