8 Mart 2010 Pazartesi

Çok Konuşan Gazeteciyi İşten Atma Devri


Tvlerde izlediniz mi?Başbakan geçenlerde gazete patronlarına seslenen tuhaf bir konuşma yaptı. Gazete patronlarına, yazarlarına neler yazmaları gerektiğini söylemelerini, laf dinlemeyenleri de işten atmalarını öğütledi.Hayretler içerisinde izledim konuşmasını.

Gazeteciler iple oynatılan kuklamıdır?Gerçekleri değilde kendilerine söylenenleri mi yazmalıdırlar?Eğer böyle ise biz onlara vakit harcayıp, yazılarını neden okuyalım?

Şu bir gerçek ki, medya çoğunlukla işine geldiği gibi davranıyor.İstediklerini gösteriyorlar, işlerine gelmeyen olaylar haber niteliği taşımıyor, yayınlanmıyor.Bizlerde mecburen Tvde ne yayınlanırsa onu izliyoruz.Br olay doğru olmasa haberlerde yanlış yansıtılsa bile, güvenimizden dolayı inanarak; üzülüyoruz, sinirleniyoruz yeri gelince isyan ediyoruz.

İzleyici için önemli olan gerçeklerdir.Halk gazetelerde ve yayın kuruluşlarında "sadece gerçek olanı" görmek istiyor.

Şimdi Başbakan 'ın medya patronlarına verdiği öğüde göre, "patronu dinlemeyen yada başbakanı dinlemeyen gazeteci ekmeğinden, kaleminden olacak"  anlamına mı geliyor? Eğer öyle ise İletişim fakültelerinde "Patronu Dinleme Sanatı, Kukla Gibi Olma Sanatı" diye dersler konulsun, gazeteci olacak gençlere neler yapılması anlatılsın.Sonra kalkıpta üstlerini dinlemezse işinden olmasın garibanlar..Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver