13 Şubat 2010 Cumartesi

Karısı sakallı çıktı!

Sabah sabah okuduğum bir haber ile tebessüm belirdi yüzümde.Bilirsiniz şeriat ile yönetilen ülkelerde kendi kuralları gereği evlenmeden erkek ve kadın birbirini göremezmiş,-halbuki islamda böyle bir konu yok o ayrı-Neyse Birleşik Arap Emirlikleri’nde görev yapan bir Arap ülkesinin büyükelçisi, görücü usulü evlendiği kadının peçesini acınca büyük şok yaşamış. E kolay'daki habere bir göz atalım;

"İsmi ve hangi ülkenin büyükelçisi olduğu açıklanmayan adam, evlenmeden önce kadınla yalnızca birkaç kez buluştu ancak yüzünü görmedi. Kadının annesi de, büyükelçinin annesine başka bir kızının fotoğraflarını gösterdi.Ancak nikâhın kıyılmasının ardından karısının peçesini açarak yüzüne bakan adam, kadının sakalları olduğu ve şaşı baktığını fark etti. Dava açan adam evliliğin iptal edilmesini ve kadına mücevher almak için harcadığı 206 bin lirayı talep etti.Mahkeme çiftin evliliğini iptal ederken, adamın tazminat talebini reddetti. "
 
 
Dünya üzerinde hala böyle şeylerin yaşandığını görmek garip.Üstelik islamda ayetlerde bile "sevebileceğiniz,güzel kadınlarla evleniniz" diye cümleler geçer ama bu insanlar kendilerine göre hükümler geliştirerek islamı da bilmeyenlerin yanlış ve korkunç bir din olarak yaklaşmasına sebep oluyorlar..

4 yorum:

Aslı dedi ki...

Hahaha oh iyi olmuş:)) Mahkeme de reddetmekte haklı, kendi kaşınmış!

sibel dedi ki...

BU ADAMA OH OLMUŞ .PAKETTEN SÜRPRİZ HEDİYE GİBİ SAKALLI KADIN ÇIKMIŞ.SEVGİLER

Neşetuana dedi ki...

Kendi düşen ağlamazmış,Haketmiş zavallı :)

Unknown dedi ki...

burka'nın marifetleri yazı dizisi gibi olmuş bu,
hahaha.

muhasebe programları - indir - ilan ver