14 Ocak 2010 Perşembe

Mehmet Ali Birand'ın Turuncu Saati


Haber kanalları arası gezinir iken ,eminim çoğu kişi anchorman tercihi yapma konusunda; Mehmet Ali Birand,Ali Kırca ve Uğur Dündar arasında kalarak bir tercih  yapıyordur.Ben genel olarak Mehmet Ali Birand'ı tercih etmekle beraber,haber saatlerinde yine de elimde kumanda ile diğer kanalları da dolaşmaktayım.

Kemal Gülen'in de anchormanlığını beğeniyorum.Ancak bence Samanyolu Tv,Zaman gazetesinde gösterdiği çeşitliliğini tv kanalında yapmıyor.

Birand'ı izliyormusunuz bilmiyorum..Ara sıra turuncu,duvar saati modunda bir saat takıyor,Bu saatin kerameti nedir öğrenmek istiyorum doğrusu!Neden derseniz;bir kere şu saati taktığında izleyin,sanki saati izleyicilere göstermek için elinden gelen bütün hareketleri yapıyor gibi görünüyor gözüme..Haberi falan unutaraktan saate dalıyorum.

Baktım da herkes aynı sorundan muzdaripmiş meğer..Skeçlere bile konu olmuş Birand'ın saati..

Koca kafalarda izledim Birand'ın turuncu saatini konu yapmışlar,tam da benim düşüncelerime elçi olmuşlar dedim.Tatlı bir dille eleştiriliyor aslında Birand’ın sağ koluna taktığı dikkat dağıtan saati…

Sözlüklere baktım Uludağ sözlükte Mehmet Ali Birand'ın Turuncu saati hakkında yazılanlar oldukça komik,Hiç oynama yapmadan ekliyorum;

duvar saatinden çıkma ekipmana kordon bağlayarak, oluşturulan saattir. kolda bir zenci ambiansı yaratmasının yanında taşıyıcısı beyefendinin özellikle gösterir gibi yapması insanı içlendirir.kravatıyla uyumlu saatidir.
nerden buluyor bu kadar çeşit saat ve kravatı, pes.


günde 2 kere doğruyu gösterir.


turuncu olduğu gözlenmiş ve yakıştırılmamıştır.


benim saatimin taklididir. geçen gördü "aaa ne güzel saatmiş, nerden aldın?" dedi. bende "eminönünden aldım. altgeçitten. 5 liraya satıyolar." dedim. sonra önemsememiş gibi yaptı. gitmiş almış hemen özenti. ulan o saat gençlere yakışıyor bi kere.


görmemiş gibi iki dakikada bir elini sallayıp kameramanın gözüne soktuğu saat.


kanal d haber öncesi koca kafalarada konu olmuş,cırt turuncu rengı kordonlu,insanın gözüne gözüne girerek,hıpnotize etme özelliği olduğu düşünülen! bırand'a ait kol saati.


ne kadar yakışıksızdır. takım elbisesinin altında komik durmaktadır. para toplayıp şu herife adam akıllı bir saat alalım ya da takmasın artık saat çağrıda bulunalım...bugünkü turuncu saati dikkatimi aşırı dağıtmıştır üstüyle bir uyumunuda göremedim.çakma rolex, ama birebir.

geçen turuncuydu,sonra bir baktım lacivert olmuş. göze eziyet,fakat mehmet ali birand'ın sempatikliğini gösteren saattir.


yolda ellerinde çantalarıyla yürüyen zenci abilerden alınmadığı kesindir. koskoca uludağ sözlükte muhabbeti döndüğüne göre ... bir şeydir. yoksa bizim mahalledeki saatçiden alınacak değildi ya.Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver