23 Ocak 2010 Cumartesi

Eski Sevgili Nikah Memuru Olunca


Bugün çok garip bir nikah törenine katıldım.Bloguma konu olan nikahın sahibi bayan 35 yaşlarında sarışın bakımlı bir bayan.Bugün 2.evliliğini yaptı.Allah bir ömür boyu mutlu etsin. :)

Nikah salonu özenle süslenmiş,herşey en ince ayrıntısına kadar düşünülerek tasarlanmıştı.Damat bey,gelin hanımdan 5 yaş küçük olmasına rağmen bayandan daha olgundu.Aslında kalabalık törenlerden her zaman bir bahane bularak kaçmayı tercih ederim.Ama bu sefer nikahın sadeliğine ve ortamın sıcaklığına uyum sağlayarak oldukça eğlendim.

Herşey hazırlandıktan sonra gelin ve damat içeriye girdi ve Nikah memuru geldi.Memuru gören gelin hanım ve bizler büyük bir şaşkınlık yaşadık.Niye mi?Nikah memuru gelin hanımın eski erkek arkadaşıydı.Film gibi..İlk defa böyle bir şeye şahit oldum,tesadüflere inanmadığım için "tesadüf "diye düşünüp konuyu geçemedim ama çok da önemsemedim açıkçası.Herşeyin her an yaşanması mümkün bu hayatta..Herhalde insanın başına milyonda bir gelecek bir durum gibi?Sizce?
Sonuca gelince nikah güzel bir şekilde tamamlandı ve memur "eski sevgili" gelin'i ve damatı mutlu bir şekilde tebrik etti. :)

5 yorum:

İSTANBUL'DAN AMERİKA'YA..İKİ AYAKLI DÜNYAM, BİR ORADA BİR BURADA.. dedi ki...

çok ilginçmiş gerçekten..karikatürde tam bu olayı anlatmış, süper :D

YETENEK-SİZİN dedi ki...

:) çok ilginç bir hikaye ama kim bilir her an bizimde başımıza gelebilir!

Neşetuana dedi ki...

Evet,Gerçekten çok garip bir olaydı :)Hiçkimsenin başına gelmez umarım..

Nilgün Komar dedi ki...

çok ilginç..

Adsız dedi ki...

o gelin nikah memeurunu daha önce müracaat esnasında hiç görmemişmiydi, ben olsam kıymazdım doğrusu..

muhasebe programları - indir - ilan ver