21 Ocak 2010 Perşembe

Dikkat!Bebek Mamalarında GDO Tehlikesi


Türkiye, GDO'lu bebek mamalarının ülkeye girişi için, 40 günlük açık kapı bıraktı. 1 Mart'a kadarki ithalatta, GDO'lu bebek mamaları, devam mamaları, bebek ve küçük çocuk ek besinleriyle ilgili herhangi bir yasaklama uygulanmayacak.Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın, 26 Ekim 2009 öncesinde kontrol belgesi alınan ürünlerle ilgili yaptığı bu düzenlemede AB kriterlerine uygunluk yeterli olacak. İthalatta 1 Mart'a kadar uygulanmaması öngörülen yönetmeliğin 5. maddesinde şu hükümler yer alıyor: 'GDO'lu gıda ve yemlerin işleme ve tüketim amacıyla ithali, piyasaya sürülmesi, tescili ve ihracatı yasaktır. GDO'lu gıda ve yemlerin transit geçişine ilişkin usul ve esaslar Bakanlıkça belirlenir. Gümrük idarelerince, yönetmelik kapsamındaki ürünlerde ek bir belge aranmaz.'
Dün bütün haber bültenlerinle konu ilgili birçok haber yapıldı.Bugün bütün "anne" arkadaşlarımın cep telefonlarına,üye oldukları bebek mamaları satışı yapan markalardan mesaj geldi.Hepsinin mesajı konu olarak aynı,şöyle yazıyor;"ÜRÜNLERİMİZİN HİÇBİRİNDE GDO KATKISI YOKTUR."

Bütün markalar aynı mesajı gönderiyorsa,Bu GDO nerede?"Kime inanacağız?İnanmalıyız?"diye düşünmeyi bırakıp bebeklerimize hazır mama yedirmeyi durduralım desek,ee zaten normal gıdalarda da gdo var diyorlar,o gıdalar ile beslenen anneler dolayısıyla bebeklerine de GDO lu ürünleri yedirmiş olacaklar.

Son yıllarda gıdaların zaten hormonlar ile beslendiği oldukça belli bir hale geldi.Herşeyde katkı maddesi var,Kanser hastalıklarının da ülkemizde artış göstermesini buna bağlıyorum.Sizce?

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver