3 Aralık 2009 Perşembe

HAZIR OLUN: Google PARALI oluyormuşş

Google'ın, aramalardaki yeni uygulamaları ortaya çıktı...Google "İlk tıklama ücretsiz" programını duyurdu. Google News ve Google aramalarında artık paralı haber devri başlıyor.


Google internet gezginlerine 5 haberi ücretsiz gösterecek, ardından daha fazla haber okumak isteyenleri abonelik için harici bir siteye yönlendirecek. Bu değişikliğin temelinde Rupert Murdoch'un, kendi haber kaynaklarını Google endeksinden çıkartma tehdidinin yer aldığı düşünülüyor. Google News üzerinden ücretsiz okunabilen haberler, profesyonel medyanın gelirlerini olumsuz etkiliyordu.
Kullanıcılar yeni sistem ile tek tek haber sitelerine abone olmak zorunda değil. Genel bir abonelik ile farklı sitelerden haberleri okuyabilecek. Kullanıcılar ücretsiz görüntüleme limitini aştıklarında, tıklanan haber onları abonelik formuna götürecek.
Bu hareket yayıncılara yayınladıkları haberler karşılığında gelir elde etme imkanı verecek. Kullanıcılar haberleri Google News'ten değil de Google aramadan bulsa da aynı limitle karşılaşacak.


http://www.chip.com.tr/

HABER DOĞRU İSE;GOOGLE SANIRIM KENDİ SONUNU HAZIRLAMAK İÇİN ADIM ATIYOR.BİZDE ARTIK BİNG'İ KULLANIRIZ.
GOOGLE ZATEN REKLAMLARDAN YÜKSEK MİKTARLARDA PARA KAZANIYOR.ARAMA MOTORUNU DA ÜCRETLİ YAPMASINA ANLAM VEREMEDİM DİYECEĞİM DE SEBEP GAYET BASİT:MONEY...PARA

eğer öyle ise benim için google bitmiştir,bir daha da gitmem..:D

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver