10 Aralık 2009 Perşembe

ANNEYİZ BİZ SİTESİNİN "MUTFAKTA HAMİLE VAR" YARIŞMASI REZALETİ

ANNEYİZ BİZ SİTESİNİN "MUTFAKTA HAMİLE VAR" YARIŞMASI REZALETİ ve HAKSIZLIĞI

2 haftadır ortada yokum :)Başıma ne geldi bir bilseniz;

Anneyiz.biz sitesinin "Mutfakta Hamile Var"yarışmasını duymuşsunuzdur.Her hafta en çok pratik bilgi ve yemek tarifi gönderenler Arzum bebbe ürünlerinden belirlenen ürünü kazanıyor.30 kasım haftasında olan yarışmaya katılarak 1000 e yakın tarif yollayıp "en çok tarif gönderen" olarak "Arzum Bebbe Buharlı pirici" ve Sterilizator kazandım.Hediyem geldi.Sonraki haftaya da katılmak istedim...

Hani bazı yarışmalarda 1 hafta kazanan diğer hafta kazanamaz ya öncelikle öyle bir yazının sitede olup olmadığını kontrol ettim .Böyle bir yazı yoktu.Herkeste bilir bunu..Ben de yine tarif yollayarak katılım yapmaya karar verdim.

Sitede yarışma süresi 30 kasım -6 aralık olarak,"1 hafta"  belirtiliyor ama bu doğru değil !2 hafta boyunca durmadan gece gündüz tarif yolladım.Bilgisayar başında uyukladım.1500 den fazla tarif yolladım,yarışmanın 6 aralıkta biteceği görülüyor ama bitmedi.Bu sabahta tarif yollamaya devam ettim.saat 11.00 olduğunda süpriz olarak siteye;"2 hafta üstüste aynı kişi birinci olması durumunda bile hediye kazanma hakkına sahip değildir. "yazısını eklemişler.Şimdi bu insanları kandırmak değilde nedir?Eğer böyle bir kural varsa baştan belirtilmeliydi.En son 985 adet tarife ulaşarak 1. oldum.Onaylanmayan tariflerim de cabası..Yani 1500 e yakın yemek tarifi yolladım.Ama 2.olan bayan kazandı.

Anneyiz.biz 'in kaliteli bir yayın firması olduğunu düşünüyordum.Böyle bir kalitesizliği ve haksızlığı hiç beklemezdim.Kendilerine de şikayetimi mail olarak bildirdim.Mağduriyetimin giderilmesini rica ettim,henüz bir cevap alamadım.Zaten genelde kimsenin mailine cevap vermiyorlarmış.Ama vazgeçmeyeceğim,hakkımı arayacağım.Az değil 2 hafta emek verdim.

Anneyiz.biz "hürriyet gazetesi" yayın grubuna aitmiş..

Bir yarışma yapılmadan önce kuralları yarışma bölümüne eklenir,insanlarda ona göre hareket eder.Yarışmaya katıldıktan sonra yeni kurallar koymanın dürüstlük olmadığı apaçık ortada..MADEM BÖYLE BİRŞEY VARDI ÖNCEDEN YAZILMALIYDI.SON GÜN GELİPTE "1. OLSA DA HEDİYE VERİLMEZ" YAZISINI EKLEMEK HİÇ DÜRÜSTÇE DEĞİL VE BÜYÜK HAKSIZLIK"
Artık kesinlikle anneyiz.biz dergisini almayacağım,ve anneyiz biz bünyesinde bulunan bütün yayın organlarından uzak duracağım.Ve çevremdeki bütün insanlara bu haksızlığı anlatacağım.
Sinirli değilim aslında :)SADECE HAKSIZLIĞA VE İNSANLARIN YALANLA DOLANLA BİRŞEYLER KURMASINA TEPKİLİYİM.
Peygamberimiz bir hadisi şerifinde ;"Haksızlığın karşısında susan dilsiz şeytandır"demiş.Burada bana çok büyük haksızlık yapıldı ben de hakkımı arayacağım...

ANNEYİZ.BİZ e tarif yollacağım diye o kadar emek verdim.ÇOK BEDDUAMI ALDILAR BU DA YETER ONLARA KUL HAKKI İLE KALSINLAR BAKALIM...

ŞİMDİ SİZLERE SORUYORUM ANNEYİZ.BİZ'İN BANA YAPTIĞI  HAKSIZLIK DEĞİLDE NEDİR?BÖYLE BİR KURAL VAR İSE ÖNCEDEN BELİRTMELERİ GEREKMEZ Mİ?
KULLANILDIM,GÖNDERDİĞİM TARİFLERİ SİTELERİNDE YAYINLADILAR AMA 1. OLMAMA RAĞMEN SON GÜN BİR YAZI YAZARAK HAKSIZLIK YAPTILAR...

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver