6 Kasım 2009 Cuma

Mum yak keyfine bak

Artık mumlara biçimleri, kokuları ve renkleriyle sadece bir aksesuar olarak bakmayacaksınız. İşte renklerine göre mumların anlamları…


Mumların insan psikolojisini etkilediğine dair ciddi iddialar var. Bunları bilmek ister misiniz? Artık mumlara biçimleri, kokuları ve renkleriyle sadece bir aksesuar olarak bakılmıyor.

İşte rengarenk mumlar ve insanlar üzerindeki etkileri…Yeşil mum:


Hareketin ve verimliliğin sembolü olarak görülüyor ve vücut-beyin enerjisini dengelediği söyleniyor. Doğa tutkusunu arttırdığı da iddialar arasında.Mavi mum:


Renk uzmanlarına göre algı yeteneklerimizin uyanmasına ve içsel yeteneklerimizin farkına varmamıza yardımcı olan en etkili mum.Beyaz mum:


Saflığın ve gücün sembolü olarak kabul ediliyor. Ayrıca birlikte yandığı diğer mumların da etkilerini artırıyor. Beyaz bir mum duman çıkarıyorsa, çevredeki negatif düşünce ve etkileri yok ettiği söyleniyor. Eğer duman bir süre sonra kesiliyorsa, o bölge her çeşit olumsuzluktan arınmış sayılıyor.Siyah mum:


En güçlü ve koruyucu mumlar olarak kabul ediliyor. Pek çok dinde, ayin ve törenlerde siyah mumun kullanılması buna bağlanıyor. Uzmanlar, aşırı kullanımın depresyona yol açabileceğini iddia ediyor. Bu yüzden önerileri, siyah mumun, beyaz renkli mumlarla bir arada kullanılması.Kırmızı mum:


Bu yorumu yapmak için aslında uzman olmaya hiç gerek yok. Kırmızı aşk ve romantizmin sembolü olduğuna göre, kırmızı mumlar da aynı etkiyi yaratacaktır. Nitekim uzmanlarda aynı şeyi söylüyor.Pembe mum:


Sevginin ve başarının sembolü olarak bakılıyor. Onurlu, bilinçli ve saf bir hayatın özellikleri pembe mumlarda toplandığı söyleniyor.Turuncu mum:


Neşeyi ve yaratıcılığı artırdığı iddia ediliyor. Sonucunu görmek için ders çalışırken, çalışma masanızda turuncu mum yakarak küçük bir deney yapabilirsiniz.Gri ve gümüş rengi mum:


Açıklığın ve şeffaflığın sembolü olarak görülüyor. İçinde gizli kalmış yetenekleri ortaya çıkarmak isteyen kişilere, çalışma esnasında bu mumlardan yararlanmaları tavsiye ediliyor.Kahverengi mum:


Bu mumlar tarafsız, nötr özellikler taşıyor. Kısacası negatif veya pozitif bir etkisi olduğundan söz edilmiyor.Mor ve eflatun mum:


Bu renk mumların kişide başarı ve arzularını harekete geçirdiği ifade ediliyor.

2 yorum:

Adsız dedi ki...

HEVESLI blogunuzu az once uyesi oldugum hergunkampanya sitesinde gordum ben merakli blogunuz cok degisik cok hos olmus hayatin her yelpazaesi var biraz siir biraz yemek kozmetik vs sizide izlemeye aliyorum hediye konusundaki fikirlerinizi ogrenebilirmiyim acaba malum hediye olayi bloglari daha canli tutar amac tabiki hediye edil icerigin guzelligi onemli icerik ve hediye birarada olunca mukemmel olur basarilar

Neşetuana dedi ki...

meraklı yorumun için çok teşekkür ederim canım.Bloğumdaki eksiklikleri tamamladıktan sonra,çok yakın bir tarihte güzel bir kampanya düzenleyeceğim.Henüz hediyeleri net olarak belirlemedim,ama güzel şeyler olacak.Katılırsan memnun olurum :)Hediye vermek güzel bir duygu.. :)

muhasebe programları - indir - ilan ver