23 Kasım 2009 Pazartesi

İdrarla İlgili Bilinmeyenler

   Müzelerde sergilenen papirüslerde yer alan bilgilere göre, hamile şüphesi olan bir kadın her gün sabah idrarıyla biri buğday, diğeri arpa dolu iki torbayı sularmış.
  Toprağa olan ilgimi bütün arkadaşlarım bilir.Her gördüğüm meyve çekirdeğinin,Tohumların toprağa karışmasını yeşermesini isterim.Geçen balkonda her türden sebze yetiştiriyordum taşınırken hepsi mahfoldu :(Bu hafta sonu vize molasında


   Hamilelik şüphesi olmayan bir başka kadın da yine ayrı ayrı buğday ve arpa torbalarını idrarıyla sularmış. Hamilelik şüphesi olan kadının idrarla suladığı buğday ve arpa dolu torbalar, diğer kadının suladığı torbalardan daha önce çimlenirse, hamile olduğu anlaşılırmış. İki kadının suladığı buğday ve arpalar aynı anda çimlenirse hamilelik olmadığı ortaya çıkarmış.


   Hamile olan kadınların sabah idrarlarında aşırı miktarda hormon bulunduğu için, buğday ve arpa torbaları diğer normal idrarlarla sulananlardan çok daha önce yeşerirmiş. Günümüzde meyve ve sebzenin daha erken sürede yetiştirilmesi için hormon kullanılması da aynı yöntemin bir benzeridir.

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver