13 Kasım 2009 Cuma

Haberler

Bugün biraz dertliyim.Birkaç gündür huzursuz uyanıyordum.Sebebi haberler..
Milletçe bunalımdamıyız?İnsanlar biribirini öldürüyor.
Haber izlemeye korkar oldum.
Halkı temsil eden Milletvekillerimiz bile mecliste pankartlar açıyor.10 kasımdaki meclis görüşmelerini haberlerden izlediğimde,aklıma üniversite harçlarını protesto etmek için pankart açan arkadaşlarım geldi.Milletvekilleri sanki o haldeydi.Ve bunu meclis içinde yapıyorlardı.Bir an içim cız etti."10 Kasım" dı çünkü..Ne olursa olsun yapılamaması gereken bir davranıştı.


Diğer yandan terör belası...


Bu nasıl bir beladır ki; bitmek tükenmek bilmez.
Bu ne adi bir canavardır ki ; masum çocukların kanlarıyla, annelerin, babaların feryatlarıyla, gözyaşlarıyla, gencecik askerlerin canlarıyla, kısaca insanların acılarıyla beslenir.


Bu nasıl aciz bir inançtır ki ; insanı insanlığından çıkarıp, yine insana saldırtır.


Bu ne aptalca bir ideolojidir ki ; vicdan denilen ruhani yargıcı ezer geçer.


Bu ne cahilce bir mesaj verme şeklidir ki ; kin ve nefrete dönüşmekten başka bir işe yaramaz.


Bir amaca ulaşmak için böyle kolay yolları seçenler, hiçbir şey elde edemeyeceklerinin farkında değiller midir? Minicik, masum bir yavruyu öldürmenin getirisi ne olabilir? İnsana günahtan başka ne kazandırır?


Siyasal veya dinsel hangi sebeple olursa olsun, masum bir insanın canına kastetmek acizlikten ve akılsızlıktan başka bir şey değildir. Asırlardır süregelen bu girişimler sonuçsuz kalmaya, varılmak istenilen amaç ne ise, beyhude olmaya devam edecektir. Bir insanın, bir halkın canını, evladını koparıp ondan alırsan o insan, o halk sana minnet değil, büyük bir nefret duyar. Senin yoluna gül değil, diken serper. Düşmanca girişimler, düşmanlarını artırır. Yani sonuç; birken bin düşman ve kazancın, elde var sıfır…


Bu terör olaylarını gazetelerde sür manşet yayınlayan, kanlı fotoğrafları kare kare gösteren, kanallarda ağlayan, yakaran terör mağduru kardeşlerimizi bizden çok teröristlerin gözünün içine sokan yayın kuruluşlarına sesleniyorum.Biraz İngiltere’den ders alamadınız mı? Bundan üç sene önce İngiltere metrosuna yapılan terörist saldırının hangi kanlı, acılı karesi aklımızda? Adamlar, canları acısada “kol kırılır yen içinde kalır” misali çektiklerini cümle aleme göstermediler. Bunu yapanları ekran karşısında güldürüp, mutlu etmediler. Haber niteliği taşıyor olsa bile, burada oturup düşünülmeli ve biraz daha akılcı davranılmalı diye düşünüyorum.


Terör mağduru kardeşlerimize rahmet, ailelerine de başsağlığı diliyorum.Umuyorum ve diliyorum ki, bu caniler bir an önce yakalanır ve daha fazla can yanmaz.

Hiç yorum yok:

muhasebe programları - indir - ilan ver